Zaujímavosti

Prekvapenie roka! Prvý Apple automobil

1390
0
Zdieľaj
Prekvapenie roka! Prvý Apple automobil

Vo sfére automobilového priemyslu sa neustále niečo deje. Napriek tomu bolo prekvapením, keď firma Apple oznámila, že sa púšťa do výroby svojho prvého modelu automobilu. Je preto veľmi reálne, že o pár rokov budete volať z mobilu Apple, surfovať po nete na počítači Apple a jazdiť na vozidle značky Apple.

Malý, šikovný a úsporný

Spoločnosť Apple oznámila širokej verejnosti svoju snahu o vývoj nového automobilu pod svojou značkou. Pri tejto príležitosti predstavila aj návrh dizajnu tohto vozidla. Na prvý pohľad zaujme svojimi zaoblenými tvarmi a futuristickým vzhľadom, ktorý sme doposiaľ videli len v sci-fi filmoch. Zatiaľ je celá koncepcia nového vozidla len vo sfére návrhov, ale vyzerá to tak, že už v roku 2025 by mohli svetlo sveta uzrieť prvé elektromobily Apple. Ak si k takémuto vozidlu kúpite plne recyklovateľné zimné alebo letné pneumatiky, bude váš automobil maximálne šetrný k životnému prostrediu. Apropo, práve o štyri roky by sa mali začať vo veľkom vyrábať uvedené ekologické pneumatiky, ktoré budú jazdiť bez nutnosti vzduchu t.j. vám odpadne starosť o tlak v pneumatikách. Vráťme sa však späť k vozidlu Apple. Firma pri jeho výrobe vsadí na inovatívny typ batérie, ktorá enormne zníži náklady na prevádzku. Zároveň by malo ísť o batériu s dojazdom až 500 km a možnosťou dobitia za pár minút. Všetky tieto informácie znamenali veľký boom na finančných trhoch a hodnota akcií spoločnosti Apple vzrástla behom jedného dňa o 3 %.

Apple vozidlo – spolupráca najlepších

Úplné podrobnosti o Apple automobile nie sú zatiaľ známe. Známe sú však mená spoločností, ktoré by sa na výrobe tohto vozidla mali podieľať. Renomované magazíny pravidelne uverejňujúce testy pneumatík a automobilov sa dali počuť, že sa tešia na prvé skúšky a jazdy. Nie je sa čomu čudovať, keďže vozidlo bude spoločným dieťaťom inžinierov z gigantov medzi výrobcami automobilov – Porsche, General Motors, Hyundai a iní. Investície do výroby nebudú síce malé, ale predpokladá sa silný dopyt po vozidle, ktoré vyjde z dielne týchto značiek. Predpoklad úspechu podporuje i to, že pri firme Apple sa dá počítať s najmodernejšími technológiami a umelou inteligenciou, ktorú sme doposiaľ pri žiadnom vozidle nemali možnosť vidieť. Vyzerá to tak, že o štyri roky nás čaká vo svete motorizmu ešte veľa dych berúcich prekvapení. Máme sa na čo tešiť!