Dobrá rada

Prepravka na mäso z plastu je dnes obľúbenejšia než nerezová

1560
0
Zdieľaj
Prepravka na mäso z plastu je dnes obľúbenejšia než nerezová

Mäso a mäsové výrobky sú veľmi špecifickým potravinárskym sortimentom. Prepravujú sa v chladiacich či mraziacich boxoch, veľmi často cestujú na veľké vzdialenosti, dokonca lietadlom. Ide o potravinársky tovar, a tak sa na prepravné podmienky vzťahujú pomerne prísne hygienické predpisy. Plastové prepravky na mäso sa v týchto procesoch stali absolútnou nevyhnutnosťou.

Plastové či nerezové prepravky?

Plastová prepravka na mäso sa stala nenahraditeľnou pre všetky fázy výroby, prepravy a predaja mäsa. Oceľové prepravky sa využívajú už len ako veľkoobjemové. Inde jednoznačne víťazí plastová prepravka na mäso.

Plastové prepravky vo svojich vlastnostiach už dávno nezaostávajú za tými oceľovými. Ponúkajú dostatočnú nosnosť, pevnosť, životnosť a jednoduchosť údržby ako nerezové prepravky na mäso. A k tomu ešte nejaké kladné vlastnosti naviac. Tou je napríklad až o polovicu nižšia hmotnosť. Plastové prepravky sa tiež udržujú veľmi jednoducho čisté – i na odstránenie mastnoty, ktorá je u mäsa a mäsových výrobkov samozrejmou, stačí čistenie silným prúdom vody.

Čo dokážu plastové prepravky na mäso

Prepravky na mäso z plastu ponúkajú už zmienené skvelé mechanické vlastnosti. Sú stohovateľné, čo u nerezových prepraviek nie je vôbec samozrejmosťou. Vďaka tomu šetria náklady firmám pri preprave, skladovaní i predaji. A súčasne tým chránia životné prostredie. Odolávajú nečistotám, jednoducho sa čistia, sú opakovane použiteľné a vhodné pre styk s potravinami.

Euro prepravka na mäso Maximeat

Tradičný výrobca plastových prepraviek, firma Schoeller Allibert, vyrába euro prepravku Maximeat s veľkosťou 800×600×230 mm. Ide o prepravný a skladovací kontajner vhodný taktiež do chladiarenských skladov. Jeho hmotnosť je okolo 4 kg, čo je polovica hmotnosti podobného boxu z nehrdzavejúcej ocele. Niekoľkonásobne je nižšia tiež cena tejto plastovej prepravky. Tá má pritom schopnosť bezpečne a v hygienických podmienkach mäso prepraviť i skladovať. Prepravka vydrží aj tradičné, pre mäsiarsky segment drsnejšie zachádzanie. Pokiaľ sa poškodí, je 100% recyklovateľnou.