Dobrá rada

Prepych v spálni? Obliečky to vyriešia

2072
0
Zdieľaj
Prepych v spálni? Obliečky to vyriešia

Túžite po luxusnej spálni, ktorá bude vašim útočiskom po každom vyčerpávajúcom dni? Potom je na čase vyskúšať nové obliečky. Možností je mnoho, ale len niektoré dodajú vašej spálni skutočný nádych prepychu. V našom článku vám poradíme, aké obliečky pre tento účel vybrať.

Bavlna je odpoveď na všetko

Bavlnené obliečky sú dlhoročnou stálicou vo väčšine spální a nie je tomu tak náhodou. Vďaka svojej priedušnosti sú tieto obliečky ideálne pre celý rok a zároveň sú vhodné aj pre alergikov. Veľkým plusom je tiež rôznorodosť motívov, ktoré zaručene doplnia vzhľad každej spálne či detskej izby. Zvyknete ladiť posteľné bielizne podľa sezóny a sviatkov? Potom si na svoje prídete aj medzi luxusnými materiálmi.

Ak túžite po nefalšovanom prepychu, je tu pre vás renforcé bavlna. Výroba tejto špeciálnej tkaniny spočíva v odstránení prebytočných drsnejších vláken. Výsledkom je jemný a pevný materiál, ktorý je v porovnaní s klasickou bavlnou omnoho mäkší a odolnejší. Renforcé sa tiež vyznačuje stálejšími farbami a v práčke má minimálne sklony ku krčeniu. Vďaka tomu si tieto obliečky vyžadujú len minimum údržby.

Satén vytvorí z vašej spálne hotový raj

Lesk ide ruka v ruke s luxusom a to isté platí aj pre vašu spálňu. Ak hľadáte jemné farebné kombinácie, hebkosť a 100% bavlnu, potom vám odporúčame saténové obliečky. Bavlnený satén sa vyznačuje decentným leskom a obliečky z toho materiálu sú príjemné nielen na dotyk, ale aj na pohľad.

Veľkou výhodou je nekrčivý povrch, takže môžete dať zbohom úmornému žehleniu. Čisto bavlnené zloženie naviac umožňuje prať tieto obliečky pri teplote 60°C, takže ich údržbu zvládnete bez problémov. Luxusné obliečky z bavlny oceníte hlavne počas letnej sezóny, keďže sú príjemne chladivé. Satén vás tak pred spaním upokojí a vy sa zobudíte omnoho oddýchnutejší.

Prepych v spálni? Obliečky to vyriešia

Luxusný vzhľad spálne nesúvisí iba s nábytkom a dekoráciami. Kľúčovú rolu hrajú totiž aj posteľné obliečky, ktoré môžu vzhľad spálne doplniť alebo narušiť. Unikátne bavlnené tkaniny ako renforcé či satén dodajú vašej posteli nielen atmosféru prepychu, ale zároveň celú miestnosť oživia. Ktorý druh obliečok posunie vašu spálňu na vyššiu úroveň?