Dobrá rada

Ako najlepšie chrániť tablet pred poškodením?

3010
0
Zdieľaj
Ako najlepšie chrániť tablet pred poškodením?

Vlastníte okrem mobilu a notebooku aj tablet? V tom prípade ste na správnom mieste. Povieme si niečo o jeho používaní a o tom, aké pomôcky ho najlepšie ochránia pred poškodením.

Ľahké používanie, dotyková obrazovka a fakt, že majú rozšírenejšie funkcie ako telefón tabletom nahrávajú.

Čo robí používanie tabletu atraktívne?

Tablet ako šikovná a inteligentná vecička zaujal priestor medzi smartfónom a notebookom. Používaním pripomína dotykový telefón, no nedá sa s ním volať, a ani posielať smsky. Mimo toho má ale množstvo výhod.

Základná spočíva vo väčšej obrazovke, vďaka ktorej je manipulácia omnoho prehľadnejšia. Na malý displej telefónu sa potrebujete sústrediť, s tabletom si pri prehľadávaní informácií a surfovaní zrak ničíte podstatne menej.

Oproti notebooku má zas navrch v tom, že je kompaktnejší, ľahší a úspornejší. To oceníte hlavne pri cestovaní, ale aj doma. Nerobí ťažkosti ho prenášať z miesta na miesto, v porovnaní s väčším notebookom.

Ako si vybrať správny tablet?

Pri výbere správneho tabletu je dôležité sa opýtať: na čo a ako ho budem využívať?

Orientujte sa podľa toho, aký operačný systém vám vyhovuje, a následne si vyberte značku tabletu, ktorá ho používa. Rovnako vás môže zaujímať: veľkosť samotného zariadenia, kapacita pamäte či výkonnosť hardwaru.

Druhy tabletov sú rôzne:

  • Detský tablet
  • Domáci tablet
  • Herný tablet
  • iPad
  • Multimediálny tablet
  • Pracovný tablet

Samostatnými kategóriami sú grafické tablety a čítačky.

Grafický tablety sú určené na jemnú prácu s grafikou. Pripájajú sa k počítaču a ovládate ich dotykovým perom/stylusom.

Čítačky sú jednoduché zariadenia, vyvinuté iba na čítanie elektronických kníh. Majú špeciálny displej (e-ink), ktorý umožňuje čítať bez toho, aby ste škodili očiam.

Aké príslušenstvo si zaobstarať?

Takže tablet už máte doma a teraz premýšľate, ako ho využiť čo najlepšie? Pozrime sa na príslušenstvo, ktoré používanie tabletu ešte vylepší.

Napríklad vedeli ste, že existuje tablet s dvojakým používaním, tzv. 2v1? To znamená, že buď manipulujete iba s dotykovou obrazovkou, alebo k nemu pripnete klávesnicu a máte malý notebook.

Ďalším príslušenstvom môžu byť aj dotykové perá, reproduktory, slúchadlá či pamäťové karty. Na čo by ste ale určite nemali zabudnúť je vhodný obal na tablet.

Aký je správny kryt na tablet?

Na ochranu tohto šikovného technického zariadenia by ste mali myslieť čo najskôr, najlepšie hneď pri kúpe. Môže sa stať, že tablet náhodou spadne, prípadne sa oškrie o stenu, rovnako časté je aj manuálne poškodenie. Tomu sa dá ľahko predísť.

Správny kryt na tablet si vyberiete podľa veľkosti a značky tabletu, to je dôležité. Našťastie, dnes je na trhu široké množstvo rôznych variant.

Ak máte radi klasiku, jednofarebné obaly v tlmených odtieňoch sú pre vás. Na druhej strane, ak preferujete živšie farby a originálne motívy, zvoľte si napríklad kryt s obľúbenou seriálovou či filmovou postavičkou.

Existujú dokonca puzdrá, do ktorých tablet vložíte vždy po používaní. Ale ponúkajú sa aj univerzálne obaly, v ktorých je tablet nonstop. Drží zo zadnej strany, a tak sa nemusíte báť, že sa táto časť poškodí.

Kryt na tablet je jednoznačne pohodlnou a výhodnou investíciou. Zariadenie sa nepoškodí, vydrží dlhšie, a pritom aj vyzerá skvelo.

 

obrázok pixabay.com