Dobrá rada

Príprava na rande – kedy vyjde a kedy nie?

1007
0
Zdieľaj

Poznáte to? Dohodli ste si prvé stretnutie s človekom, ktorého vnímate ako atraktívneho. Chcete ho viac poznať – čo je zač, či má zmysel pre humor a realitu a je istým spôsobom empatický. V neposlednom rade usilovný a normálny. To isté chce však aj on – chce vedieť, či nie ste jedna z tých hysteriek, či ste inteligentná a normálna.

Vy však chcete zájsť ďalej, preto na prvom stretnutí musíte zanechať dojem. Prvé stretnutie ovplyvňuje tie ďalšie (ak k nim vôbec príde). Ten druhý si vás môže zaškatuľkovať a ešte stále ,,zaradiť spiatočku“.

Čo treba (ne)robiť na prvom rande?

  1. NIKDY nerozprávajte na prvom rande o svojom bývalom/bývalej

Presne tejto kľúčovej chyby sa dopúšťa viac ľudí, ako by ste predpokladali. Je nad slnko jasné, že chceme vedieť, ako ten druhý/nový/ reaguje na podnety, ktoré nás na našom bývalom neskutočne vytáčali. Nechceme to zažiť opäť, preto sme ostražití. A to je všetko v poriadku. Rozprávajte o ex, no nie na prvom rande! Náš poslucháč si nás trpezlivo vypočuje, no v myšlienkach už má jasno: ,,Ďalšia/í, ktorého škrtám.“

  1. Nepite príliš veľa alkoholu

Ďalšia ,,lahôdka“, ktorá skôr viac uškodí, ako uvoľní. O následkoch stanúcim sa nepríjemným ,,hopala“ radšej ani nebudeme písať. Viacerým sa už stalo, že ak si čo i len viac či menej pripili, povedali aj to, čo nechceli. PRVÝ DOJEM je ten najdôležitejší, preto sa radšej tempom v pití alkoholu kroťte. Mimochodom, chlapi príliš pripité ženy nevnímajú práve ako tie najvábnejšie. To isté, samozrejme, platí i v opačnom garde, no mužnejšie polovičky sú pri ženách v tomto smere obzvlášť hákliví.

  1. Nepreháňajte to s vyobliekaním sa

Ženy by sa podľa štatistiky nemali obliekať príliš sexi. Zvodne sa obliecť dokážete docieliť aj menej výstredným outfitom. Ak si na prvé rande nahodíte výstrih pomaly až pod pupok a sukňu tesne pod zadok, môžete si byť isté, že chlap si vás okamžite zaradí do istej (nelichotivej) kategórie. Radšej zvoľte dlhšiu sukňu a širší úsmev.

Muži by sa mali na prvé rande obliecť menej formálnejšie, no stále šik či elegantne. NIKDY nechoďte na prvé rande v teplákoch, neosprchovaný či so zanedbaným zovňajškom. Tak, ako sa žena snažila a pekne sa upravila, takisto vyžaduje i ona, že prídete na rande patrične pripravený.

  1. Veľa ,,omietky“

,,Niekedy je menej viac“ platí aj pre prílišný make-up. Len si spomeňte na historky, kedy si chlapi medzi sebou dovrávajú, aby prvé rande so ženou radšej dohodli na kúpalisku. Nevravia to len tak do vetra, že prirodzená krása je tá najkrajšia a make-upom si ženy majú krásu LEN podčiarknuť. Nehovoriac o ďalšom dni, kedy muž ženu z večera ráno nespoznáva. Okrem iného, asi najhorší faux pas je, ak make-up zostane nepekne ,,svietiť“ na blúzke či bunde.

  1. Neohovárajte iných

Pokiaľ hneď na prvom stretnutí začnete doslova ,,nakladať“ na vašu rodinu či priateľov, ihneď tomu druhému zasvietia červené kontrolky. Nerobí to dobrý dojem na nášho spoločníka, v jeho očiach tak vyzeráte ako nedôveryhodná osoba, ktorej sa ľudia radšej so svojimi tajomstvami alebo príhodami nezdôveria. Preto, i keď máte silnú nutkavú potrebu niečo okomentovať, si radšej zahryznite do jazyka. Nie nadarmo sa vraví ,,Mlčať je zlato.“

  1. Buďte vtipní, láskaví a uvoľnení

Presne to zanechá príjemný dojem a hlbokú stopu v tom druhom. Nie je nič horšie ako upnutá spoločnosť pre celý večer. Úplne ticho takisto nič nevyrieši a aj keby rande nemalo vyjsť, nenechajte v tom druhom pocit, že to bol pre vás zbytočný a nudný večer. Vždy buďte zhovievaví a milí. Nikdy neviete, ako, čo a kto vás ovplyvní do budúcna, ak by rande aj nevyšlo. Zdržte sa pekne na uzde a snažte sa nikoho neuraziť. Ak vás ten druhý vníma ako láskavého, nezatratí vás tak ľahko hneď po prvom rande.