Domácnosť a Záhrada

Príslušenstvo k posteliam. Na detailoch naozaj záleží

1178
0
Zdieľaj

Pri kúpe postele by ste mali uvažovať aké doplnky a príslušenstvo k nim zvolíte. Pre najvyšší komfort je potrebné doladiť všetky detaily. Sústreďte sa preto na výber roštov, matracových chráničov, paplónov a vankúšov.

Posteľné rošty

Rošty sú dôležité z hľadiska stability matraca a celej postele. Môžete si vybrať z viacerých druhov roštov. Pevné rošty musia mať latky od seba vzdialené maximálne 4 centimetre. Hodia sa k nim pružinové a taštičkové matrace. Lamelový rošt je kvalitatívne omnoho lepším variantom ako pevný. Lamelové rošty sa skvele prispôsobia tvaru tela. Voľte také, ktoré majú čo najväčší počet lamiel. K lamelovým roštom sa hodia matrace penové a latexové. Najkvalitnejšie sú rošty tanierové. Tieto poskytujú bodové pruženie celého roštu a dokonca sa na nich dajú nastaviť dva stupne tuhosti. Kombináciou tanierového roštu a pružinového matraca dosiahnete dokonalé spojenie.

Paplóny

Kvalitný paplón je zárukou kvalitného spánku. Antialergické paplóny sa vyrábajú zo syntetických materiálov a nanovlákien. Tieto zabraňujú tvorbe mikróbov a hromadeniu prachu. Spanie ako v bavlnke vám zabezpečia paplóny, ktoré sú vyrábané z peria a páperia. Táto kombinácia je zárukou mäkkosti, hrejivosti a priedušnosti. Ovčia vlna ako materiál na výrobu paplónov má výborné termoregulačné vlastnosti. Paplóny z ovčej vlny sú veľmi ľahké a postarajú sa o dokonalý odvod vlhka.

Vankúše

Z hľadiska kvalitného spánku berte veľký zreteľ na vankúše. Anatomické vankúše odstránia bolesti krčnej chrbtice. Valcové vankúše a vankúše v tvare polmesiaca sa hodia skôr ako doplnok a podložka počas dňa. Flexi vankúše sú správnou voľbou pre každého, pretože presne kopírujú vašu šiju a hlavu. Na výplň vankúšov sa využíva viacero materiálov. Polyesterové duté vlákna sú priedušné a veľmi dobre sa udržiavajú. S prímesou antibakteriálneho vlákna so striebrom sú vhodné pre alergikov. Páperové vankúše sú veľmi jemné a dobre pohlcujú vlhkosť. Majú dlhú životnosť a sú hypoalergénne.  Pre ľudí trpiacich bolesťami chrbta odporúčame vankúše z pamäťovej peny kopírujúcej obrysy hlavy. Podobne vám poslúžia aj polystyrénové guličky, ktoré môžu byť tiež vankúšovou výplňou.

Matracové chrániče

Kúpili ste si kvalitné matrace a chcete predĺžiť ich životnosť? Odpoveďou na túto otázku je matracový chránič. Investícia do matracov môže byť finančne náročná. Preto sú matracové chrániče čoraz viacej žiadaným doplnkom. Chrániče zabraňujú mechanickému poškodeniu a hlavne nežiaducemu zatečeniu. Ocenia ich nielen seniori, ale aj rodičia s malými deťmi. Vyberte si chránič s tepelnoizolačnou vrstvou, ktorá vás zahreje aj počas najchladnejších dní. Navyše sú chrániče príjemné na dotyk, veľmi jemné a pružné.