Dobrá rada

Radi skúšate nové veci? Zajazdite si na skateboarde

361
0
Zdieľaj
Radi skúšate nové veci? Zajazdite si na skateboarde
Radi skúšate nové veci? Zajazdite si na skateboarde

Zahoďte za hlavu stereotypné predstavy o tom, že skateboard je len pre mužov alebo mladšie ročníky. Jazda na skateboarde je veľmi zábavná, a preto sa nedajte o túto skúsenosť ochudobniť. V predajniach máte vskutku z čoho vyberať. Okrem klasických skateboardov sa dajú zakúpiť predĺžené longboardy alebo elektronické skateboardy. Ktorý z nich vyskúšate?

Praktický dopravný prostriedok a zábava v jednom

Na skateboarde sa naučíte jazdiť veľmi rýchlo a keďže rýchlosť jazdy určujete sami silou odrazu, tak vám nebude hroziť riziko úrazu. Samozrejme, že počiatočné jazdy budú mierne nemotorné a problémy vám môže robiť brzdenie, ale časom ovládanie skateboardu nebudete ani vnímať. Skateboard nemusíte nikde parkovať, po dojazde ho zoberiete pod pazuchu a zvyšok cesty odkráčate. Na jazdu so skateboardom nie je nutné kupovať špeciálne oblečenie. V neposlednom rade musíme spomenúť aj to, že skateboard vás omladí. Budete sa cítiť mladšie, slobodnejšie a odviazanejšie. Ak ste si obľúbili kolieskové korčule alebo surfovanie, tak si skateboard zaručene zamilujete.

Som začiatočník. Aký skateboard si mám kúpiť?

V úvode sme spomínali, že skateboardy nájdete v rôznom prevedení. Začiatočníci by si mali kúpiť dlhšiu dosku, na ktorej sa lepšie udržiava stabilita.

  • Klasický skateboard je nielen kratší ako longboard, ale má tiež menšie kolieska. Menšie kolieska znamenajú viac zábavy a väčšie možnosti pri skokoch. Ak však chcete na skateboarde len jazdiť, tak si radšej kúpte longboard. Pozornosť venujte vrchnej strane dosky, ktorá by mala byť drsnejšia, aby sa vám na nej nešmýkala obuv.
  • Longboardy sú dlhšia a novšia verzia skateboardov. V priemere sú dlhé jeden meter. Na skoky nie sú tieto dosky určené, ale v meste si ich budete pochvaľovať vďaka tomu, že sa dá s nimi rýchlo jazdiť. Páčiť sa vám budú tiež väčšie a mäkšie kolieska, ktoré sú stabilnejšie.
  • Elektrické longboardy a skateboardy vám zaručia, že sa pri pohybe po meste nezapotíte. Ich vlastnosti sú rovnaké ako pri verziách bez motora. Pohyb na elektrických doskách regulujete diaľkovým ovládaním. Ovládač je bezdrôtový, takže vám pri jazdení nebude prekážať.

Počas jazdy vám odporúčame nosiť ochrannú prilbu, a ak nie ste na doske ešte veľmi istí, kúpte si radšej aj chrániče. Všetky typy skateboardov a doplnky k nim kúpite za rozumné ceny v internetovom obchode inSPORTline.