Cestovanie a Destinácie

Ako sa prestať vyhovárať a začať cestovať

6091
0
Zdieľaj

Aj by som šiel, ale…

Cestovanie je v dnešnej dobe skutočne jednoduché, avšak nie každý má odvahu opustiť svoju domovskú komfortnú zónu a vydať sa za dobrodružstvom.  Tento strach by mal každý človek aspoň raz v živote prekonať a skúsiť niečo nové, bez ohľadu na vek, pohlavie alebo financie. Cestovanie nám rozširuje obzory, osmeľuje nás a robí nás šťastnejšími. Ako pri všetkom čo robíme, je dôležité začať postupne. Veď ako sa vraví, aj tá najdlhšia cesta začína prvým krokom.

Začnite jednoducho

Čo tak začať cestovaním na Slovensku. Neminiete veľa, neexistuje jazyková bariéra ani cudzia mena. Cestovanie sa tu tak pre nás stáva skutočne jednoduchým. V dnešnej dobe sa dá vďaka internetu vybaviť všetko z pohodlia domova a tak si skúste sami rezervovať hotel, ktorý Vám vyhovuje po všetkých stránkach (www.booking.com) naplánovať cestu a vymyslieť program (www.tripadvisor.com). Tieto skúsenosti potom využijete aj pri ceste do zahraničia, keďže to funguje takisto jednoducho.

Vyrazte za hranice

Skúste si vyraziť na víkend napríklad do Budapešti, Prahy, či Viedne. Jednoducho sa do nich dostanete vlakom alebo autobusom a nemusíte tak riešiť zložitú dopravu, zápchy v centre mesta, ani drahé parkovanie.  Každé z týchto miest má spoľahlivú hromadnú dopravu a cestovanie v nich sa tak stáva hračkou. Nezabudnite si hneď po príjazde do mesta zadovážiť mapu, ktoré väčšinou bývajú v infocentrách priamo na stanici. Mapy hromadnej dopravy sú zadarmo a pomôžu Vám rýchlo sa  meste zorientovať. Jediné čo potrebujete vedieť pred odchodom je adresa vášho hotela a najbližšia zastávka metra. Nič zložité.

Cestovanie je návykové

            Hneď ako okúsite kultúru okolitých krajín zažiada sa vám niečo viac. Pocítite slobodu, pretože už sa nebojíte cestovať na vlastnú päsť, viete si sami zabezpečiť ubytovanie, viete sa orientovať vo veľkom meste a zistili ste, že cestovať naozaj nie je také ťažké a nemusí byť ani drahé. Keďže cena leteniek je dnes niekedy nižšia ako cena lístkov na vlak využite túto možnosť a zaleťte si kamkoľvek. Nebojte sa jazykovej bariéry, ak neovládate ani jeden cudzí jazyk, zoberte si slovník s najpoužívanejšími frázami a dokonca sa niečo priučíte. Takže sa nebojte, cestujte, objavujte a namiesto materiálnych pominuteľných vecí, si kúpte nezabudnuteľné zážitky, užitočné skúsenosti a krásne spomienky.