Zdravie a Krása

Ako sa správne starať o krk a dekolt – miesta, kde je starnutie najviditeľnejšie

5789
0
Zdieľaj

Na krku a dekolte je starnutie kože vidieť najrýchlejšie. Však si spomeňte na všetky tie umelo vysústružené krásky, ktoré majú „vyphotoshopovanú“ tvár, ale od brady nadol ich zrazu vek prezradí.

Starnutie kože je výsledkom množstva zmien, ich intenzity a genetických
predpokladov. Je závislé na hormonálnych zmenách prebiehajúcich v organizme a na spôsobe života. Prirodzený proces starnutia je urýchlený pôsobením vplyvov vonkajšieho prostredia, najmä slnečného žiarenia. Najskôr je starnutie viditeľné na koži tváre, krku a dekoltu. K prvým najväčším zmenám v zmysle starnutia kože krku a dekoltu dochádza medzi tridsiatym a štyridsiatym rokom. Pokožka stráca svoju pružnosť, pevnosť, začínajú sa tvoriť prvé vrásky a škvrnité pigmentácie.

Hydratácia, peeling a masky

O tvár sa starať ako-tak vieme. Vieme, že pravidelné čistenie, odličovanie a hydratácie dokážu zázraky. Na krk a dekolt si čas nenájdeme vždy a je bohužiaľ pravda, že tieto partie o každodennú starostlivosť nevedomky okrádame. Pritom práve tieto miesta v sebe nesú stopy života, ktorý žijeme.

Na čo teda nezabúdať? Na pravidelnú hydratáciu, občasný peeling a časté „maskovanie“ pomocou pleťových masiek. A ak toto všetko robíte a je vám to málo, môžete na tieto telesné partie vyskúšať laserovú rejuvenáciu alebo miniinvazívnu mezoterapiu.

Za 20 minút mladšia

Rejuvenácia je šetrné ošetrenie pokožky vysokovýkonnými lasermi či IPL (intenzívnym pulzným svetlom). Po ožiarení pokožky laserovým svetlom dôjde v koži na prehriatie väzivových vrstiev a naštartovanie novej tvorby kolagénových a elastických vlákien. Pleť sa tým stáva hladšia, pružnejšou, zlepšuje sa jej povrchová textúra. Ide o zákrok, ktorý klientku nevyradí z bežných denných činností. Zákrok trvá zhruba dvadsať minút. Ošetrenie sa opakuje trikrát až štyrikrát v rozmedzí troch týždňov, ideálne raz do roka. 

Kyselina hyalurónová v injekciách

Ďalšou možnosťou k omladeniu pokožky krku a dekoltu je mezoterapia. Ide o injekčnú aplikáciu kyseliny hyalurónovej v podobe mnohopočetných jemných vpichov do partie krku a dekoltu. Tá dodáva koži hydratáciu a podporuje tvorbu nových kolagénových a elastických vlákien. Pred zákrokom sa aplikuje znecitlivujúci krém. Ošetrenie sa vykonáva trikrát po troch týždňoch, ideálne raz za rok . Na zvýraznenie účinku sa využívajú aj ďalšie účinné látky, ako napríklad vitamíny, antioxidanty a stopové prvky. Obe spomínané metódy majú spoločný cieľ, ktorým je revitalizácia a zlepšenie vzhľadu pleti.