Životný štýl

Shimansky – Najdrahšia futbalová lopta na svete

1683
0
Zdieľaj
Shimansky - Najdrahšia futbalová lopta na svete
Shimansky - Najdrahšia futbalová lopta na svete

Predpokladáme, že pokiaľ ste sa rozhodli kliknúť na nadpis tohto článku, po tom ste buď milovníkmi luxusu, náhodných zaujímavostí alebo ste vášnivými fanúšikmi samotného futbalu. Bez ohľadu na to, do ktorej kategórie spadáte, v nasledujúcom článku máme pre vás totižto nachystané niečo skutočne špeciálne. Povieme vám o tej najdrahšej futbalovej lopte, ktorá v súčasnosti existuje. Už teraz si môžete skúsiť v mysli natipovať, koľko odhadujete, že táto lopta bude stáť a pri čítaní zistíte, ako presný bol váš odhad.

Nová futbalová lopta za 50 € – pripadá vám to ako vysoká cena? Zaplatiť 200 € sa vám už zdá byť nepredstaviteľné? Potom asi budete prekvapení, akou hodnotou disponuje tá najdrahšia lopta na futbal, ktorá kedy bola vytvorená. Nebudeme vás zbytočne dlho naťahovať, pokiaľ máte nejaké to euro navyše a mali by ste mali záujem pridať do svojej zbierky tú najdrahšiu futbalku, tak si pripravte zhruba 2,5 miliónov dolárov (v prepočte 2 110 600 €). Samotná lopta váži približne 2,2 kilogramy, takže pokiaľ ste dosť odvážni a chceli by ste si s vašou partiou zahrať futbal, pri tejto lopte to asi nepôjde. Taktiež je nutné povedať, že táto lopta nebola schválená organizáciou FIFA a preto by sa nikdy ani v skutočnom zápase nemohla vyskytnúť.

Prečo je lopta taká drahá?

Jedná sa o špeciálny, dalo by sa povedať až umelecký produkt, ktorý bol vytvorený pri príležitosti Svetového poháru vo futbale v roku 2012. Samotná lopta nie je vyrobená len tak z hocičoho, ale na jej povrchu sa nachádza 2 640 čiernych a 6 620 bielych do kruhu opracovaných Juhoafrických diamantov. V prepočte táto lopta disponuje až 3 500 karátmi. Celý proces, od koncepčných dizajnov až po finálne zhotovenie trval približne 3 mesiace.

Kto stojí za touto loptou?

Nápad, dizajnové návrhy a samotné zhotovenie tejto lopty mal na starosti Yair Shimansky. Jedná sa o Juhoafrického klenotníka, ktorý sa špecializuje v spracovaní diamantov a jeho charakteristickou črtou je taktiež výroba najdrahších produktov/poskytovanie najdrahších služieb. Okrem futbalovej lopty taktiež vytvoril najdrahšie dočasné tetovanie (opäť sa jednalo o tetovanie z diamantov, v hodnote viac ako 750 000 €) a 900 karátový diamantový prsteň pre víťaza Svetového poháru FIFA. Medzi klientelu taktiež patria známe osobnosti, ako bývali prezident Spojených štátov amerických Bill Clinton, herečka Charlize Theron a mnohí ďalší.