Životný štýl

Šikovný pomocník na uskladnenie náradia

1095
0
Zdieľaj

Dlhé roky starostlivosti o trávnik či kvetinový záhon sa odzrkadlili aj na tej vašej výbave náradia? Potrebujete stále viac miesta, pretože sa vždy niečo nové zíde? Potom je pre vás domček na náradie jedinečnou príležitosťou. Domčeky na náradie sú perfektnými pomocníkmi, vďaka ktorým budete mať vo svojom záhradníckom náradí vždy poriadok a už nikdy nebudete musieť nič hľadať.

Domček na náradie môže byť vyhotovený z dreveného materiálu alebo z kovu. Vzhľad domčeka by ste mali vyberať aj na základe architektúry na vašom pozemku. Aby ste dosiahli čo najviac miesta na uskladnenie náradia, môžete domček na náradie „doladiť“ hoci aj vlastnoručne.

Dostatok miesta vám vytvoria nepochybne klasické police. Svoje miesto si na nich nájdu rôzne druhy nožníc, menšie pílky či vŕtačky. Na šróby, matky či klince môžete využiť rôznorodé nádobky, škatule či organizéry. Kombinačky alebo kliešte môžete zavesiť na klince zabité do steny. Nielenže to vyzerá zaujímavo, ale je to aj veľmi praktické riešenie. Najmä ak budete potrebovať rýchlo čokoľvek podať z ruky do ruky.

Čo všetko sa zmestí do domčeka na náradie?

Domčeky na náradie poskytujú dostatok miesta, takže vám poslúžia ako uskladňovací priestor aj na náradie väčších rozmerov.  Svoje miesto si v nich nájde kosačka, a to nielen klasická, ale tiež tá traktorová. V domčekoch na náradie nájde svoje útočište aj fúrik, píla, lopaty alebo hrable. Veľmi dobrým a zároveň nenáročným riešením sú skrine. V nich môžete uskladňovať pracovné rukavice, montérky, pracovné topánky, gumáky. Ak uprednostňujete niečo menej objemné, postačia aj obyčajné vešiaky, na ktoré si zavesíte to, čo si obvykle na prácu obliekate.

Domček na náradie má veľa výhod

Výhodou domčekov na náradie je fakt, že ich vzhľad pôsobí prirodzene a pekne. Okolitému prostrediu ich prítomnosť neškodí, ale práve naopak. Napriek tomu, že plnia predovšetkým praktickú funkciu, pôsobia ako estetický doplnok vašej záhrady. Domček na náradie môžete akokoľvek skrášliť tak, aby harmonizoval so zvyškom vášho dvora. Môžete ho vsadiť do priestoru pod rozkošatenou korunou stromov, no domčeky na náradie rovnako dobre vyniknú aj vo farebnosti rozkvitnutých kvetov. Môžete ho premaľovať a zvoliť farbu, ktorá sa vám páči a ktorá ho oživí. Možností je mnoho, len sa nebojte popustiť uzdu vašej fantázii.

Domčeky na náradie síce naozaj predstavujú nenahraditeľného pomocníka na uskladnenie záhradníckeho náradia, no mnoho záleží aj na vás. Je dôležité dokázať náradie usporiadať a uložiť tak, aby bolo jednoduché sa v ňom orientovať. Veci, ktoré používate najčastejšie by ste mali mať na policiach uložené v ich predných častiach. To, čo máte v rukách takmer každý deň by malo mať svoje miesto skôr na nižších miestach ako na tých vysokých, za ktorými je potrebné sa naťahovať a nosiť si stoličku. Cieľom teda je – mať to najdôležitejšie po ruke!

Domček na náradie vám poskytuje svoj priestor, no jeho pánom musíte byť vy!