Cestovanie a Destinácie

Singapúr-mesto šialených zákonov a jedla

9461
0
Zdieľaj

O tom, čo robiť a čo vidieť v Singapúre sa dočítate hocikde. Všade sa dozviete, že  je to hypermoderné, čisté a uponáhľané mesto, že je to najtransparentnejšia krajina Ázie, že sa tam stretávajú kuchyne celého sveta, že je tam draho a podobne. My vám však chceme ukázať temnú stránku tohoto mesta a to konkrétne v podobe zákazov a pravdiel, ktoré v Singapúre platia, plus sa pozrieme na pár veľmi nezvyčajných jedál, ktoré v meste Merliona môžete ochutnať.

Zákony

 1. Byť gayom je nelegálne. Môžete dostať až dva roky za to, že budete mať sex s osobou mužského pohlavia (ako chlap). Zaujímavý je fakt, že toto sa netýka ženského pohlavia, takže byť lesbou je tu úplne v pohode.
 2. Žutie žuvačky. To fakt. Je to nelegálne, dokonca aj ich dovoz. Takže mladí chodia nakupovať a žuvať do blízkej Malajzie.
 3. Drogy. Za drogy, tak ako vo veľa ázijských krajinách, je trest smrti. Nespoliehajte sa na to, že ako k cudzincovi k vám budú zhovievaví. Skôr z vás urobia výstražný príklad.
 4. Nespláchnutie záchodov sa pokutuje. Policajti vykonávajú náhodne kontroly, aby sa ubezpečili, že ste po sebe na toalete upratali, inak vám hrozí finančná pokuta. Vďaka za automatické splachovanie!
 5. Samovražda. Ak sa vám ju nepodarí urobiť poriadne, berte prosím na vedomie, že ste sa dopustili priestupku v súlade so zákonmi. Našťastie, alebo bohužiaľ, za toto vám nehrozí trest smrti.
 6. Graffiti. Za nástennú maľbu vás čaká fyzický trest: zbitie trstennou palicou. Áno, v Singapúre majú fyzické tresty a poriadne bolia.
 7. Močenie vo verejných výťahoch. Niektoré verejné výťahy sú vybavené detektormi na moč, ktoré spustia alarm a zamknú výťahové dvere ak je zistený akýkoľvek pach moču až do príchodu polície.
 8. Durian. Pekelne páchnuce ovocie je zakázané konzumovať v prostriedkoch hromadnej dopravy. Toto je celkom zmysluplný zákon. Ak ste niekedy zacítili zápach durian, viete prečo.
 9. Spev. Ak vás chytí spev alebo začnete prednášať básne, ktoré majú obscénne texty na akomkoľvek verejnom mieste, budete čeliť trestu odňatia slobody až na tri mesiace, pokutu, alebo dokonca oboje. Ale po slovensky môžete.
 10. Znečisťovanie mesta. Za vyhodený papierik, ohorok alebo pľuvanie vám hrozí pokuta. Ale keď sa prejdete po China Town alebo po časti Little India, uznáte, že tieto prehrešky sú v celku akceptované.
 11. Šarkany. Ak si budete chcieť púšťať šarkanov a ohrozíte tak dopravu, zaplatíte pokutu 5000 SD.

Jedlo

V Singapúre nájdete úžasné jedlo na každom rohu. Je to skutočne kulinársky raj, keďže sa tu stretávajú kuchyne nielen z Ázie. Tu je osem jedinečných pokrmov Singapúru, v ktorých sa objavujú podivné kombinácie, prísady a neobvyklé techniky varenia alebo inými slovami, veci nevídané každý deň.

 1. Kopi Krabi. Neobvyklá kombinácia kávy a kôrovcov je duchovným dieťaťom šéfkuchára Yong Bin NGEN. Na kraba používa tri typy kávových zŕn a všelijaké iné sladké veci ako jablkový džem, kávový likér a ovocné šťavy na omáčky. Krab chutí podobne ako skaramelizovaný popcorn.
 2. Krevetové rezance s jahodovou omáčkou. Všetci máme jasnú predstavu ako by mali krevetové rezance chutiť a vyzerať. Tieto sú však výnimkou. Ak ste zvedaví, prezradíme vám, že chutia slano i sladko a aj trochu kyselo. Tvorivá hra s chuťami, odporúčame vyskúšať!
 3. Zmrzlina z osoleného žĺtka. Taktiež nezvyčajná, ale veľmi chutná kombinácia. Nie je taká slaná, ako si myslíte, a je krémovejšia, než by ste čakali.
 4. Durianová zmrzlina. Durian je veľmi páchnuce ázijské ovocie a zmrzlina z neho je našťastie menej smradľavá. Je to skutočne netradičné kombo, ale veľa ľudí (i turistov) ju miluje.
 5. Polievka z jeleňa. Teda presnejšie: polievka z jeleních penisov. Tie sú považované za veľmi účinné afrodiziakum, takže u mužov je táto polievka veľmi obľúbená.
 6. Krokodílie labky. Aj s pazúrmi. Akonáhle prekonáte skutočnosť, že obhryziavate labu nebezpečnému predátorovi, zistíte, že vlastne chutí veľmi zaujímavo. Toto jedlo vám tiež zvýši sexuálny apetít. Aspoň tak hovoria domáci.
 7. Rybia hlava. Jednoducho: V podstate celá rybia hlava uvarená v pikantnej kari omáčke, miestni vás budú presviedčať, že očné buľvy sú tie najlepšie kúsky.
 8. Polievka z prasačieho mozgu… Ok, asi stačilo…