Dobrá rada

Starostlivosť o pokožku v zimnom období

787
0
Zdieľaj

Aj v zime je potrebné venovať sa svojej pokožke a vlasom, avšak to chce menšiu zmenu a osobitú pozornosť.

Ak sa rozhodujete medzi telovým krémom a mliekom, majte na pamäti, že krémy hydratujú lepšie ako mlieka. Zložky, ktoré ich robia krémové a tuhšie, vytvárajú aj fyzickú bariéru, ktorá zachytáva vlhkosť v koži. Preto vymeňte mlieko za krém, telové maslo, alebo telové oleje. Keď je vaša pokožka suchá, vytvára nadbytočný kožný maz, ktorý kompenzuje nedostatok vlhkosti, čo môže viesť k nežiaducej mastnej pokožke a upchatým pórom.  Použite ľahký olej, ako je jojobový olej, na už mastnú pleť a ťažší olej, napríklad kokosový alebo mandľový olej, pre suchú pokožku.

Ak radi chodievate na hory, nezabudnite na krém s faktorom. Hoci je zima, slnečné lúče odrážajúce sa od snehu môžu vašu pokožku opáliť. Hodí sa vám aj balzam na pery s faktorom. Udržujte pery pokryté dobrým balzamom aplikovaným niekoľkokrát počas dňa. Balzamy na pery sú dnes bežne dostupné s faktorom SPF. Uistite sa, že balzam na pery obsahuje SPF 15 alebo 20. Ďalšie ingrediencie, na ktoré si musíte dávať pozor pri nákupe balzamu na pery, sú vitamín E a bambucké maslo. Masáž pier s ghee (prepustené maslo) a zanechanie tenkej vrstvy cez noc pôsobí ako prirodzená ochrana pier, je to vlastne taká maska na pery.

Osobitnú pozornosť by sme mali venovať rukám, ktoré v tomto období dostávajú poriadne zabrať. Chladné počasie a mráz ničí pokožku rúk zakaždým, keď vyjdeme von. Preto by sme mali pri sebe nosiť kvalitný krém na ruky. V ponuke je možno nájsť aj krémy v menších baleniach, ktoré by v taške nezavadzali. Ideálna je stará dobrá Indulona. Keď ste vonku, vždy noste rukavice a krém majte pri sebe, aby ste si ho mohli opätovne nanášať po celý deň

Nezabúdajte ani na pokožku nôh a chodidiel. Po mrazivom zimnom dni dobre padne kúpeľ nôh v horúcej vode so špeciálnymi soľami alebo olejmi.  Urobte si domáci peeling na chodidlá s bylinkami.

Peeling je vhodný nielen na chodidlá, ale aj na celé telo a tvár. Vyskúšajte nejaký z mnohých receptov, napríklad zmiešajte pol hrnčeka medu, pol hrnčeka morskej soli a bylinky. Telo si dôkladne pretierajte pokým je to príjemné a potom dôkladne opláchnite, natrite sa hydratačným krémom. Domáci peeling si môžete pripraviť aj z vylúhovaného čaju, kávy, ovsených vločiek, cukru, oleja, orechov. Je dôležité odstrániť odumreté kožné bunky, vďaka ktorým vaša pokožka vyzerá šupinatá.

Pri používaní make-upu myslite na to, že sa môže obtrieť o šál, čiapku, hrubý rolák. Preto je treba používať kvalitnú odolnú kozmetiku. Aby ste predišli strapatým vlasom z čiapky, natrite si ruky telovým olejom a pretrite končeky vlasov.  Nechoďte von s mokrými vlasmi, pretože by ste mohli riskovať ich . Nepoužívajte fény a kulmy na vlasy. Aj keď tieto zariadenia používate, pred ich použitím naneste kondicionér.

Aj keď zimný čas znamená mikiny, svetre a oblečenie, ktoré všetko zakrývajú, nedovoľte, aby to malo vplyv na vaše stravovacie alebo pohybové návyky. Výživa, pohyb a rutina starostlivosti o pokožku sú dôležité pre udržanie zdravej pokožky. Textúra vašej pokožky závisí nielen od vonkajších ošetrení, ale aj od príjmu potravy a tekutín. Správna výživa pomáha omladiť pokožku zvnútra. Voda je pre naše telo nevyhnutná. Pomáha udržiavať vlhkosť pokožky a udržiavať kožné poruchy na uzde. Ovocie a zelenina vo vašej každodennej strave uvoľňujú do vášho systému veľa vody. Prvosienkový sirup / kapsuly a olivový olej vo vašej strave pomáhajú pri zvláčňovaní pokožky.

Bez ohľadu na to, aké vonku môže byť chladno a tma, dajte si námahu a cvičte niekoľkokrát do týždňa. V lete sa cítime lepšie a naša pokožka je zvyčajne oveľa zdravšia, pretože trávime viac času vonku. Takže vstaňte z postele a aktivujte sa, či už to je chôdza, bicyklovanie alebo hodina telocviku, vďaka čomu si udržíte svoje prirodzené vyžarovanie. Vaša pokožka a telo sa vám za to poďakujú.