Dobrá rada

STOP vírusom a baktériám

1261
0
Zdieľaj

Zdravie je to najcennejšie, čo máte. V súčasnosti je tento výrok viac ako aktuálny. Dezinfekcia, sociálny odstup a karanténa sa stali súčasťou života každého z vás. Urobte maximum pre ochranu vášho zdravia a zdravia vašich najbližších pomocou germicídnej UV lampy. Vírusy, baktérie a mikróby nebudú mať vo vašom dome šancu!

Nebezpečné vírusy a baktérie

Vírusy

V súčasnosti naša veda pozná vyše 6500 rôznych druhov vírusov, ktoré ohrozujú zdravie každého z vás. Ich hrozba spočíva hlavne v tom, že sa nedajú zničiť antibiotikami a inými dostupnými liekmi. Odhalenie prítomnosti vírusov v ľudskom tele je možné len pomocou elektrónových mikroskopov. Vírus bez iného organizmu neprežije, a preto sa snaží napadnúť každú možnú hostiteľskú bunku. Vírusy sa po napadnutí buniek rýchlo množia a spôsobujú mnohé, v niektorých prípadoch smrteľné, choroby. Predísť vírusovým ochoreniam môžete zvýšenou hygienou, dezinfekciou prostredia alebo používaním prístrojov, ktoré ich ničia. Veľmi účinná proti vírusom je germicídna UV lampa, ktorá sa dá voľne zakúpiť aj v prenosnom variante.

Baktérie

Baktérie sú jednobunkové organizmy, ktoré nám pomáhajú, ale i škodia. Niektoré typy baktérií vedia prečistiť vodu, chrániť črevá alebo obohatiť pôdu. Iné však spôsobujú ľuďom či zvieratám zdravotné problémy (napríklad zápal pľúc, kvapavka, tuberkulóza).  Našťastie na väčšinu ochorení spôsobených baktériami existujú účinné antibiotiká, ktoré ich eliminujú a ničia. Podobne ako u vírusov, aj pri baktériách vám ako prevencia pomôžu hygienické návyky, čistenie priestorov a lampa na dezinfekciu.

Čo je germicídna UV lampa

Každodenné čistenie a dezinfekcia  vedia byť nielen časovo, ale aj finančne náročné. Jednorazovou investíciou do špeciálnej lampy môžete dezinfekciu nahradiť a zničiť všetky vírusy či baktérie vo vašom dome, škole, obchode a iných priestoroch. Germicídna lampa (germicídny žiarič) pomocou UVC žiarenia a ozónu likviduje vírusy, baktérie, plesne i huby. UVC žiarenie je mnohonásobne účinnejšie ako čistenie chlórom alebo kyselinou chloritou, a preto sú germicídne lampy jasnou voľbou pre rýchlu dezinfekciu každej miestnosti. Používaním týchto lámp chránite nielen seba, ale aj životné prostredie, ktoré nezaťažujete chlórom a inými chemickými prípravkami. Nemusíte sa báť ani vysokej investície, germicídne žiariče sa dajú zakúpiť za veľmi priaznivé ceny.