Domácnosť a Záhrada

Štýl Hygge – ako na detskú izbu.

1763
0
Zdieľaj

Viete čo je to HYGGE? Možno ste o tom ešte nepočuli, tak vám to prezradíme. Hygge má svoj pôvod v Dánsku. Hygge len tak v hypermarkete nekúpite. Je to totiž pocit. Stav vyjadrujúci pohodlie, hrejivú atmosféru, radosť a šťastie.

Prezradíme vám ako si premeníte bývanie v Bratislave na miesto, kde sa sústredí harmónia.

U koho iného sa inšpirovať pri zariaďovaní interiéru, ako u Dánov, ktorí pravidelne končia na vrchole rebríčka najšťastnejších národov. Aby sa vaše dieťatko cítilo v detskej izbe príjemne a bezpečne nemal by tam chýbať škandinávsky štýl Hygge.

Pastelové farby

Základom štýlu hygge je svetlo a priestor. Interiéry v tomto štýle sa bez problémov môžu zariadiť aj do pastelových odtieňov. Takto neutrálnu zariadenú detskú izbu osviežite napríklad modrosivou alebo inou doplnkovou farbou.

Detičky trávia v detskej izbe a hlavne na zemi množstvo času. Preto ak zariaďujete bývanie na Kolibe a konkrétne podlahu v detskej izbe, nemala by byť chladná ani šmykľavá. Pre severský štýl sú typické podlahy zo svetlého dreva ako napríklad biely dub, javor alebo jaseň.

Prešívané deky a vankúšiky

Hlavnú rolu v severskom štýle zohrávajú doplnky. Aby nebola detská izba prázdna a strohá, nezabudnite na textílie. Používajte prešívané deky, organickú bavlnu a mäkké vankúšiky.

V detskej izbe by tiež nemala chýbať ani zmývateľná tabuľová farba. Môžete ju dať na steny izby, dvere alebo napríklad aj na skrinku. Deti sa môžu krásne vyhrať a každý deň tak môže vzniknúť nové umelecké dielo.