Životný štýl

Sú nosiče bicyklov na ťažné  naozaj dobrou kúpou?

183
0
Zdieľaj
Sú nosiče bicyklov na ťažné  naozaj dobrou kúpou?
Sú nosiče bicyklov na ťažné  naozaj dobrou kúpou?

Obdobie cyklistiky a všetkých vonkajších aktivít sa rozbieha v plnom prúde. Čoraz častejšie je vidieť na cestách automobily, ktoré prevážajú bicykle. Zobrať si so sebou bicykel na predĺžený výlet do hôr alebo dokonca na dovolenku umožňuje spoznávať nové prostredie z úplne inej perspektívy. Ak ste aktívny cyklista a vlastníte automobil, neváhajte a kúpte si aj vy jeden z nosičov bicyklov. Zo všetkých modelov je najviac ospevovaný nosič bicyklov na ťažné. Je naozaj tak dobrou kúpou?

Prečo sú nosiče bicyklov na ťažné chválené až do nebies?

Pred kúpou nosiča bicyklov ste si iste prečítali niekoľko recenzií alebo článkov na blogoch. Vo všetkých sa spomínajú nosiče bicyklov na ťažné ako najlepšia alternatíva. Možno sa obávate, že ide len o reklamný ťah a tento nosič nesplní vaše očakávania. My vám môžeme potvrdiť, že s nosičom bicyklov na ťažné budete nad mieru spokojní. Jednou z jeho výhod je to, že vám na streche zostane miesto pre upevnenie iných zariadení. Ide napríklad o strešné boxy, ktoré zväčšia objemovo úschovné a prepravné možnosti vozidla. Tento fakt ocenia hlavne rodiny s deťmi, ktoré potrebujú na dovolenku previesť kočík alebo detský turistický nosič. Čo všetko kúpou nosiča na ťažné získate?

  • Nosič na ťažné má vysokú nosnosť, môžete prepravovať viac bicyklov naraz a unesie tiež ťažké elektrické bicykle.
  • Tento nosič vám nebude prekážať pri otváraní kufra, dá sa sklopiť.
  • Nosič na ťažné nezavadzia pri vstupe na parkovisko alebo do garáže.
  • Nemení jazdné vlastnosti a nevplýva na spotrebu vozidla.
  • Pripevnenie nosiča na ťažné zvládnete za pár minút.

A čo nevýhody? Má nosič na ťažné mínusy? Mínusom je bez pochýb cena, ktorá je oproti iným typom nosičov o niečo vyššia. Myslite tiež na to, že na nosič na ťažné je nutné namontovať poznávaciu značku. Buď si kúpite tretiu, alebo budete musieť premiestniť značku z auta na nosič.

Oplatia sa kúpiť aj iné typy nosičov na bicykle?

Samozrejme, že nosič na ťažné nie je vašou jedinou možnosťou prepravy bicyklov. Ak neplánujete časté a veľmi vzdialené cesty, tak vám bude stačiť nosič bicyklov na strechu. Tento nosič je veľmi skladný a lacný. Na každý bicykel kupujete len jeden nosič zvlášť. Pozor na to, že nosič sa pripevňuje na priečniky, ktoré budete musieť tiež kúpiť. Iste vás prekvapí aj to, že s nosičom na streche pri väčšej rýchlosti spozorujete až tretinové zvýšenie spotreby paliva. Pre majiteľov vozidiel s rovnou zadnou časťou je možnosťou nosič bicyklov na piate dvere. Opäť ide o lacnejší variant, ktorý však čiastočne kryje výhľad zadným oknom a znemožňuje prístup do kufra. Ak bicykle do nosiča na piate dvere dobre nepripevníte, hrozí poškodenie laku vozidla.