Cestovanie a Destinácie

Toto sú najdrahšie mestá na svete

5998
0
Zdieľaj

Svetoví odborníci robia dvakrát za rok porovnanie najdrahších miest na svete a na základe toho vytvárajú rebríček. Porovnáva sa viac ako 400 položiek, medzi ktorými je cena potravín, oblečenia, drogérie, pohonných hmôt, ubytovania, nápojov a mnoho iných. Hodnotia sa pri tom ale aj náklady na vzdelanie, bývanie, zábavu, či celkové žitie v danom meste. Vďaka týmto výskumom dokážeme jednoznačne povedať, že najdrahším mestom na svete je Singapur.  Toto obrovské mesto patrí k jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich na svete, pričom tu môžeme nájsť veľké množstvo štvrtí všelijakých národností. Cestovatelia by nemali vynechať návštevu Orchard Road, čo je jedna z najznámejších nákupných ulíc na svete.

To, že život v Ázii patrí k finančne najnáročnejším  dokazujú aj výsledky, iných miest, ktoré sa tam nachádzajú. Na druhom mieste skončil Hongkong, ktorý je nazývaný aj výkladnou skriňou tohto kontinentu a to najmä pre to, že je symbolom úspechu, blahobytu a všetkého, čo ľudia v živote chcú.

Tretia priečka môže byť pre niekoho prekvapením, pretože sa na nej umiestnil švajčiarsky Zurich, o ktorom teda jasne môžeme povedať, že je najdrahším mestom v celej Európe. Toto mesto už dávno nie je len nudným miestom  bankovníctva a domovom bohatých. Zmenilo sa na trendy mesto, ktoré sa začalo rozvíjať aj po iných stránkach.

Na štvrtej pozícii sa opäť vraciame do Ázie a to konkrétne do japonského Tokia. Toto obrovské veľkomesto nie je len jedným z najdrahších, ale aj najbezpečnejších sídiel na svete. Možno by ste to nepovedali, no vládne tu totálny poriadok a čistota, akú  len tak nenájdete.

V Japonsku môžeme ešte zostať, pretože nasledujúcim najdrahším mestom je Osaka.  Japonská metropola je známa ako miesto plné zábavy, jedla, nakupovania a rušného nočného života. Odborníci na gastronómiu dokonca tvrdia, že Osaka by mala byť hlavným mestom jedla celého sveta.

Šieste miesto obsadil juhokórejský Soul, ktorý je jedným z najhustejšie osídlených a najrušnejších miest sveta. Síce nejde o rozlohou obrovské mesto, no veľký počet ľudí spôsobuje problémy so smogom a tým pádom problémy s dýchaním a zdravím.

Siedma v poradí je znova jedna zo švajčiarskych metropol a to Ženeva, ktorá je známa svojim luxusom. Symbolmi sú neodmysliteľne autá a hodinky, ktorými sa preslávila po celom svete.

Za ôsme najdrahšie mesto na svete môžeme považovať Paríž. Francúzska metropola láka na život nielen domácich, ale aj cudzincov a to najmä z Afriky.  Tí sa tu usádzajú a začínajú nový život, ktorý im toto mesto ponúka.

Deviata priečka pripadla dánskej Kodani, ktorá je síce plná prisťahovalcov, no známa svojou slušnosťou a poriadkom. Zahadzovanie odpadkov na verejnosti je neprípustné a o čistotu sa tu stará nielen mesto, ale aj obyvatelia.

Na desiatej priečke skončilo aj jedno z amerických miest a to konkrétne známy a obľúbený New York.  Mesto, ktoré nikdy nespí a jeho návšteva je snom takmer každého človeka žijúceho na tejto planéte.