PR

Trampolína nie je len pre deti!

4266
0
Zdieľaj

Pomaly, ale isto, máme za dverami to najočakávanejšie ročné obdobie – leto. Práve teplé slnečné počasie je skvelá príležitosť na rôzne aktivity v prírode, medzi ktoré sa zaraďuje okrem iného aj skákanie na trampolíne: Nielen, že sa pri tejto aktivite skvelo zabavíte, no zhodíte tiež prebytočné kilá!

Skáčte pre svoje zdravie!

Aj vy ste si doteraz mysleli, že trampolína je určená len pre deti? Omyl! Na trampolíne môžete zažiť kopec zábavy i smiechu, no okrem toho zo seba vyskáčete napätie, stres a nejaké to kilečko navyše, ktoré vás už dlhšie trápi. Vedeli ste o tom, že vďaka skákaniu môžete posilniť váš lymfatický systém? Ten funguje tak, že sa v ňom cirkuluje lymfatická tekutina, ktorá sa pri pohybe „rozhýbe“ a tým dôjde k zrýchleniu pohybu lymfy. Okrem zvýšenia imunity môžete vďaka skákaniu zlepšiť tiež krvný tlak, keďže pri skákaní hore-dole sa uzatvárajú chlopne, čím sa srdiečko posilňuje a váš tlak sa postupom času môže upraviť.

Trampolína šetrí naše kosti

Aj keď sa to možno nezdá, trampolína je skutočne maximálne šetrná k našim kĺbom a kostiam. Nedopadnete totiž celou váhou na pevnú podlahu, ale na mäkkú podložku, čiže pohyb je úplne bezbolestný. Okrem toho si týmto spôsobom udržiavate pevnú kostnú hmotu a podporujete i mineralizáciu kostí. Tak čo poviete, aj vy začnete predčasne bojovať proti osteoporóze, ktorá žiaľ trápi staršiu, no postupom času i mladšiu generáciu?

Skvelá zábava pre vaše ratolesti!

Koniec koncov, detská trampolína je skvelým spôsobom, ako sa zabaviť, načerpať potrebnú kondíciu, ba dokonca rozvíjať centrum rovnováhy a zlepšiť držanie tela. Poskytuje skutočne dostatok dôvodov, prečo by ste mali siahnuť po trampolíne a zaradiť skákanie do každodenného programu! Najlacnejšie trampolíny sú skvelým spôsobom ako potešiť seba, ratolesti či kohokoľvek, kto miluje zábavu, pohyb a chcel by sa aspoň na okamih vrátiť k „starým detským časom“.