Dobrá rada

Nedajte autičkárom žiadnu šancu

2995
0
Zdieľaj

Slovensko je automobilová veľmoc. Ročne sa u nás vyrobí viac ako milión áut a celý tento priemysel zamestnáva i so subdodávateľskými firmami takmer dvestotisíc ľudí. Napriek tomu nie sú automobily na Slovensku pre našich občanov v súvislosti s pomerom k platu lacná záležitosť. Vo väčšine prípadov sa na svojho oceľového tátoša musíte ťažko narobiť. Zlodejov tento fakt však evidentne netrápi a nijako nelimituje v tom, aby každý rok zmizlo majiteľom niekoľko stoviek až tisícok vozidiel. Krádeže áut sú na dennom poriadku. To vaše medzi nimi byť môže, ale takisto nemusí. Rozhodnutie je len na vás.

Čo teda robiť, aby ste oň neprišli?
Nejazdiť. Môžete mať auto doma v garáži, spoliehať sa na to, že vám nevykradnú dom, nezoberú zamknuté auto a vy sa budete presúvať hromadnými dopravnými prostriedkami. Môžete poprosiť susedu, aby sledovala vaše auto zaparkované na dvore a hlásila vám každú neočakávanú udalosť. Môžete si zabezpečiť skutočne zlého psa (lebo susedu na niečo takéto asi len ťažko presvedčíte) a vždy, keď sa od vozidla vzdialite, necháte ho vnútri strážiť. I keď tento spôsob bude fungovať len dovtedy, kým vás nenahlásia Slobode zvierat. Alebo zvolíte to najrozumnejšie riešenie a zaobstaráte si zabezpečenie auta proti krádeži.

Štatistiky hovoriace o kradnutých autách vás už nemusia viac zaujímať

Existujú dva najrozšírenejšie spôsoby zabezpečenia auta proti krádeži, ktorých vzájomnou kombináciou docielite to, že váš automobil skutočne zostane váš už nastálo. Prvý systém je založený na GPS a rádiolokačnej technológii, druhý na rôznych doplnkových mechanických zábranách alebo autoalarmoch. Krádež áut sa pri tejto kombinácii stáva omnoho zložitejšia, ak nie nemožná.

Samozrejme, modernejší, bezpečnejší a komfortnejší je GPS systém. Zariadenie (jeho snímače a senzory), dobre ukryté v automobile, sa v prípade neoprávneného vniknutia do vozidla aktivuje. Všetky dôležité informácie sa automaticky odošlú na dispečing. Osoba na to určená začne okamžite konať, kontaktuje majiteľa auta a v prípade potreby vyšle výjazdovú skupinu. Vaše auto je neustále monitorované a v každej chvíli sú k dispozícii údaje o jeho pohybe. A to nielen v našej republike, ale i na území cudzích štátov. Zabezpečovací systém však dokáže okrem GPS sledovania prenášať do operačného strediska bezpečnostnej firmy i rôzne alarmové stavy, je schopné bezpečne odstaviť odcudzené vozidlo a prostredníctvom rôznych snímačov informovať o náraze či nehode.

Nonstop služba

Operačné stredisko bezpečnostnej firmy pracuje nepretržite. O všetkých neštandardných stavoch týkajúcich sa vášho vozidla je informované okamžite. V prípade nutnosti zásahu tento sám riadi. Spolupracuje s bezpečnostnými zložkami a odovzdáva im všetky podstatné informácie. Robí všetko pre to, aby ste sa vy nemuseli strachovať, aby ste sa mohli venovať rodine, práci a nákupu, a aby ste svoj automobil našli presne tam, kde ste ho zaparkovali. Vždy.