Dobrá rada

Trendy roku 2020: zariaďte si spálňu štýlovo a s dôrazom na kvalitu

1709
0
Zdieľaj

Zbavte sa vecí a buďte ekologický!

Pokračujúcim trendom, ktorý sa odráža pri zariaďovaní interiérov, je minimalizmus a voľba ekologických, k prírode šetrných materiálov a doplnkov. Oboje možno veľmi jednoducho použiť aj v spálni, kde sa minimalizmus priam ponúka – spálňa by mala byť vzdušná a nezastavaná nábytkom, aby sa vám v nej dobre odpočívalo. Na prírodu sa vyplatí myslieť aj pri výbere materiálov použitých v spálni, prím hrá drevo, kov alebo stále obľúbenejší bambus či ratan, tak aj pri nákupe doplnkov. Vďaka kobercu ušetríte za topenie a zatemňovacie závesy v zime zabránia úniku tepla.

Pri výbere postele víťazí kvalita

Posteľ je dominantou spálne – mala by preto byť ako dizajnová, tak pevná a kvalitná. Prednosť preto dajte prírodným materiálom, ako je masívne smrekové alebo borovicové drevo, a nebojte sa objednať posteľ na mieru. Riaďte sa predovšetkým tým, čo sa vám páči – túžite po vysokom čele pre pohodlnejšie čítanie, využijete úložné priestory alebo si chcete dopriať kvalitný spánok na extra veľkej ploche? Pod rukami šikovného stolára môže vzniknúť posteľ presne podľa vašich predstáv.

 

Štýlový aj praktický – taký by mal byť nočný stolík

Aj v prípade nočných stolíkov hrajú prím prírodné a ekologické materiály, ako je drevo, kov alebo mramor. Vo všetkých prípadoch ide o materiály, ktoré sú nadčasové, štýlové a jednoduché na údržbu. Dôležitá je samozrejme aj praktická stránka veci – nočný stolík by vám mal poskytovať dostatok odkladacieho priestoru na stolnú lampu, knihu alebo pohár s vodou. V duchu minimalizmu môžete zvoliť nočný stolík, ktorý sa uchytí priamo na stenu, podobne, ako nástenná polica, a ušetrí vám tak priestor po stranách postele.

 

Navoďte tú správnu atmosféru

Tú správnu atmosféru v spálni navodí vhodné osvetlenie. Medzi hlavné trendy roku 2020 patrí sklenené osvetlenie, či už vo forme retro žiaroviek v maxi veľkostiach, lustrov alebo sklenených tienidiel vybavených LED senzorom. Ich prednosťou je jednoduché začlenenie do interiéru, keďže nepôsobia rušivo. V spálni by nemalo chýbať jedno hlavné nástenné svetlo, ktoré osvieti celý priestor, a ďalej svetlá funkčné, ako sú stolné lampy na čítanie.

Pri zariaďovaní spálne sa inšpirujte na Heureka.sk, kde nájdete široký výber bytového nábytku a dekorácií. Napríklad nočné stolíky tu nájdete prehľadne zoradené podľa ich obľúbenosti, ľahko ich medzi sebou porovnáte a s konečným výberom vám pomôžu aj recenzie od overených používateľov.