Dobrá rada

Typy a rady ako sa pripraviť na fotenie

4342
0
Zdieľaj

Tie „trápne“ fotky pozná určite každý z nás. Blíži sa akcia, oslava či nejaká párty a vy chcete vyzerať jednoducho úžasne. Hodiny strávite prípravami pred zrkadlom, vyberáte vhodné oblečenie, no keď si pozriete fotky, chytáte sa za hlavu. Rozmazaný make-up, lesklá tvár či v horšom prípade, vaše oblečenie splýva zo stenou za vami, jednoducho hrôza. Scenárov na skazené fotky je neúrekom. Na čo všetko je treba dať pozor aby ste vynikali a pri pohľade na fotku každý zamieri pohľadom práve na vás?

Pekne po poriadku! Základ na tvári tvorí make-up, vhodné je začať podkladovou bázou, ktorú jemne vklepete hubkou na tvár a hlavne v problémových miestach ako sú napríklad vrásky alebo rozšírené póry aby sa pleť zjednotila a potom nanesiete make-up. Pokiaľ nemáte toľko času môžete si podkladovú bázu zmiešať z make-upom. Docieliť by ste mali uhladenú pleť, resp. porcelánový vzhľad, jednoducho tak aby bola tvár jednoliata bez škvŕn. Potom nanášame korektor, ktorý by mal byť maximálne o 2 odtiene svetlejší. Nanášame v oblasti pod očami, kde chceme presvetliť a „vybieliť“ miesta. Ďalej nanesieme v oblasti kútikov pier, a v okolí nosa.

Púder je ideálny sypký, fixačný, ktorým zafixujeme celú tvár a tak zabránime lesklému efektu. Na zvýraznenie tváre použijeme aj tmavší odtieň púdru, ktorý aplikujeme v oblasti lícnych kostí, najlepšie pod a tiež spánky. Toto spôsobí, že tvár na fotke nebude vyzerať plocho ale výraznejšie. Ak máte problém z dvojitou bradou, naneste tmavší púder aj v línií tvare, teda na brade, čo efekt dvojitej brady na fotkách mierne prekryje. Čo sa týka očných tieňov, najideálnejšie na fotenie sú matné tiene a zvýraznenie viečka v ohybe oka, čo docielime tmavšou farbou. V neposlednom rade sú pery ak máte malé a nevýrazné pery, je vhodné použiť kontúrovaciu ceruzku, ktorou si vymaľujete a „dokreslíte“ celé pery, nielen okraj a potom už zvolíte odtieň rúžu, či lesku, ktorý vám vyhovuje.

Fotografovanie je ideálne vo farebnom oblečení. Ak zvolíte vzory, nemusí to dobre na fotke vyniknúť. Jemné pásiky, či bodky môžu vyzerať „zliate“. Známe je aj, že tmavé farby zužujú postavu. No príliš svetlé farby, resp. biela môže odlákať pozornosť napríklad od tváre, čo spôsobí, že tvár je na fotke vyblednutá, o to viac ak je akcia robená v interiéri, kde splyniete zo stenou. Naopak ak ste vonku, kde sú farby pestrejšie, v prírode, kde je všetko zelené, môže biela krásne vyniknúť. Preto je dôležité prispôsobiť oblečenie prostrediu. Nie vždy platí toto pravidlo splynutia s pozadím, preto sa nemusíte obávať ani toho, že sa zladíte dozelena na garden párty, všetko je to o odtieňoch. Veď nakoniec aj červené šaty na červenom koberci nikomu nevadia a dámy v nich vyzerajú úžasne.