Zaujímavosti

Úsmev je darom každý deň

6831
0
Zdieľaj

Nie je nič horšie, ako tráviť deň v spoločnosti ľudí, ktorí sa nevedia usmievať. Je to hrozné, vojsť do obchodu a na usmievavú predavačku, pri ktorej vám ťahá kútiku úst do písmena U, sa ten chlap tvári ako po dojedení kyslého pomaranča. Začať deň s úsmevom, bez ohľadu na to, aký bude, je tou najlepšou psychologickou zbraňou. Začnite deň dobrou náladou, pretože je bezpochyby nákazlivá. O pozitívnych účinkoch smiechu po duševnej i telesnej stránke je presvedčených mnoho lekárov.

Úsmev ako pozitívna značka

Všetci máme svoje nedokonalosti, ktoré sú zanedbateľné, keď z človeka vyžaruje pozitívna aura. Úsmevom dokážeme odzbrojiť. Robiť nepríjemné povinnosti každodenného dňa so úsmevom má svoje výhody. Aj vďaka nútenému a nacvičenému úškrnu sa do nášho tela vyplavujú endorfíny šťastia, ktoré zaplavujú prívalom dobrej nálady naše bunky. Pohovor u šéfa, skúška v škole či vybavovačky na úradoch – skúste si pozdvihnutím kútikov pier vytvoriť dobrý pocit. Majte ukryté v rukáve úsmevy na chvíle, keď vám bude nanič. Ako povedal slávny spisovateľ Ernest Hemingway: „Zo všetkých tvorov sa vie smiať len človek, hoci má na to najmenej dôvodov.“ Tak využite túto schopnosť.

Smiech lieči

Na telo má dobrá nálada neopísateľné účinky. Niekedy je lepšie ako tabletky, bylinky či vitamínové doplnky smiať sa z celého srdca a na plné hrdlo. Všetci mávame obdobia, keď sme obklopení stresom zo všetkých strán, hneváme sa na všetkých a všetko a občas nám býva do plaču. Smiech je najlacnejším prostriedkom, ktorý máme vždy  po ruke a dokáže nás dostať z nepohody. Navyše dokáže znižovať bolesť a vďaka prenosu kyslíka v krvi pozitívne ovplyvňuje srdcovú činnosť a funkcie mozgu. Veď aj  v nemocniciach sa snažia tlmiť bolesť pacientov klauni – nosiči smiechu, radosti a dobrej nálady. Malým pacientom pomáhajú aspoň na chvíľu zabúdať na trápenie a zaberá to.

Smejte sa vo dvojici

Problémy každodenného života sa ľahšie zvládajú s úsmevom na perách u oboch partnerov. Ženy sú s tiež s úsmevom viac sexy, uvoľnenejšie a charizmatickejšie, a to mužov priťahuje. Evokuje to v nich hravosť a väčšiu sexuálnu príťažlivosť. A funguje to aj naopak. Pokiaľ sú obaja partneri rovnako pozitívne naladení a smejú sa spolu, vzťah býva nielen silnejší a otvorenejší, ale dokážu lepšie rozhodovať o problémoch a hľadať ich riešenie. Navyše sa pohoda medzi dvomi takto spriaznenými dušami odzrkadľuje aj v spálni. Pozrite si spolu komédiu, hovorte si vtipy a urobte si radosť maličkosťami. Veď aj drobnosti dokážu urobiť zázraky. A každé ráno venujte aspoň jeden úsmev svojmu okoliu. Začnite partnerom. Ak by ste potom zamenili každú hviezdu na nebi za partnerov úsmev, mali by ste doma celú nočnú oblohu.