Zaujímavosti

V skutku podivné športy sveta

9801
0
Zdieľaj

Ak si myslíte, že curling je divný šport, tak ste toho ešte v živote moc nevideli. Niektoré z nižšie uvedených športov sa hrajú už desaťročia a populárne sa stali až vynálezom internetu, niektoré sú novodobé. Avšak u všetkých platí, že aj keď to nie sú olympijské športy, všetky sú bráne smrteľne vážne.

  1. Extrémne žehlenie. Tento nebezpečný šport vznikol v Británii a dostalo sa mu veľkej mediálnej pozornosti. Extrémne žehlenie kombinuje vzrušenie z extrémnych outdoorových aktivít a pokojného pocitu z vyžehlenej košele. Svoju žehliacu dosku si musíte priniesť na nejaké ťažko dostupné miesto: na útesy, do ťažko prístupných jaskýň, pod vodu, alebo žehliť počas nejakej inej činnosti: popri bungee jumpingu, v kanoe alebo na lyžiach.
  2. Nosenie manželiek. Týmto sa vo veľkom bavia Fíni. Súťažiaci musí čo najrýchlejšie preniesť svoju ženu cez prekážkovú dráhu. Existujú určité obmedzenia: Trať musí byť 253.5 metrov dlhá s jednou suchou a dvoma vodnými prekážkami, žena musí vážiť aspoň 49 kilogramov, a keď spadnú, dostanú 15 sekúnd penalizácie. Majstrovstvá sveta sa konajú v júli a víťaz vyhráva pivo o hmotnosti svojej manželky. Estóncom sa to zdalo málo a pridali podmienku, že žena musí visieť dole hlavou a nohami objímať mužov krk.
  3. Podvodný hokej. Bezkontaktný šport, ktorý sa hrá v bazéne. Cieľom hry je dopraviť olovený puk pomocou malej hokejky do bránky. Nehrozia tu tvrdé hity alebo tvrdé strely do tváre, ale vyššia pravdepodobnosť rizika utopenia sa.
  4. Šnorchlovanie v bahne. To sa dáte do plaviek, založíte šnorchel a plutvy a vašou úlohou je spraviť dve dĺžky (jedna dĺžka má 55 metrov) v rašelinisku. Nemôžete používať ruky, musíte sa spoľahnúť len na silu svojich nôh a plutiev. Súčasný svetový rekordér to dal v septembri 2016 za 1:19.
  5. Šachbox. Dokonalá symbióza agresivity a intelektu. Môže trvať až 11 kôl a končí buď KO súpera alebo matom. Šachové (4 minúty) a boxerské (3 minúty) kola sa striedajú po minútových prestávkach. Ak vám napríklad hrozí mat, tak musíte vložiť všetky sily do najbližšieho boxerského kola a naopak. Motto nadšencov je: “Bitka sa odohráva v ringu, ale vojny sa vedú od stola!”
  6. Podušková bitka. Zábavný a veľmi sexi šport, ak ho hrajú ženy. Necháme to na vašu fantáziu.
  7. Buzkashi. Ako vo veľa športoch, aj tu sa snažíte dať gól. Ale nie loptou alebo pukom, ale bezhlavou kozou. Hráči na koňoch musia byť nesmierne šikovní, koza je nielenže poriadne ťažká, ale má štyri nohy, a tak sa často o ňu naťahujú hneď viacerí jazdci. Aj preto je tradíciou, že kone ovládajú zubmi. Buzkashi je považovaný za afgánsky národný šport, ale hrá sa s rôznymi obmenami v podstate po celej strednej Ázii.
  8. Ferret-legging. Fretka v nohaviciach. Normálne a v pohode si dáte živú fretku do nohavíc, ktoré si na spodu zaviažete a ak ju v nich udržíte najdlhšie zo všetkých, vyhrávate. Svetový rekord je 5 a pol hodiny, ale víťaz bol upodozrievaný, že fretka bola přežraná a malo aktívna.
  9. Redneck Games. Sedliacke hry vznikli ako alternatíva k olympiáde v USA v roku 1996. To sa vám stretnú farmári a súťažia kto ďalej dopľuje semiačka, kto hodí ďalej toaletnú dosku, kto najrýchlejšie vytiahne prasačie nožičky zubami z vedra a podobne. Počas hier sa volí aj Miss mokré tričko a žena s najbujnejším porastom pod pazuchami.
  10. Shin-kicking. Kopanie sa do holennej kosti. Veľmi bolestivý a divný šport. Cieľom je kopnúť súpera do holennej kosti tak silno, že spadne na zem, alebo začne revať, že má dosť. Zlé jazyky hovoria, že niektorí súťažiaci si budujú toleranciu bolesti tak, že si pred zápasom nechajú udierať kladivom do kolien.

Takto sa bavíme na našej planéte. A čo vy? Ktorý z týchto športov by ste dali?