Dobrá rada

Vačky a kruhy pod očami: Už nikdy viac s týmito pomocníkmi!

4540
0
Zdieľaj

Dobre to všetci poznáme. Vaky pod očami, fialové kruhy, vrásky… Faktorov, prečo nás tieto nepekné ,,ozdôbky“ postihujú, je niekoľko:

 • Nezdravý životný štýl (pitie alkoholu, fajčenie, zlá životospráva)
 • Práca za počítačom
 • Únava
 • Nedostatok vitamínov a minerálov
 • Ochorenie

Samozrejme, nie vždy sa dá vylúčiť všetko z hore uvedených. Prácu za počítačom nedokážeme zmeniť zo dňa na deň či ani nechceme. To, že si prečítate tieto dôvody, prečo máte tmavé kruhy pod očami, nie je tá pravá motivácia, aby ste prestali napríklad fajčiť. Sama fajčím a sedím za počítačom – čiže ma nepekné modré mesiačiky pod očami neobišli. Ibaže sme s partnerom zabojovali a obaja sme ich eliminovali! Máme pre vás skvelý trik, ako sa ich nadobro zbaviť!

Pite, prosím, viac vody!

Začnime zvnútra. Pokožka okolo očí je veľmi tenká a nedostatočné prekrvenie spôsobuje modrastý efekt, ktorý je, žiaľ, dosť vidieť. Dehydratácia či nedostatočný prísun tekutín len podporuje k jeho vzniku. Ak denne vypijeme dostatok tekutín, naša pokožka je nie len v okolí očí, ale i na celom tele, pružná a žiarivá. Tekutiny sú veľmi dôležité, preto nepodceňujte zázračnú silu vody. Kombinujte prísun tekutín s rôznymi bylinami.

Kaktusový a ricínový olej

Že je odstránenie nepekného zafarbenia a opuchnutia v okolí očí nemožné? Sme dôkazom, že je to možné! Začali sme používať kaktusový olej z Amazonu, kde zákazníci (muži i ženy) píšu len kladné recenzie. Tak sme sa rozhodli, že ho vyskúšame. Už prvým použitím sme pozorovali mäkkú a na dotyk jemnú pokožku. Po mesiaci používania potvrdzujeme tieto zmeny:

 • Pokožka v okolí očí, ale i po celej tvári sa zjemnila a je krásne mäkká, no zároveň pevná a pružná
 • Postupne zmizlo tmavé zafarbenie v okolí očí
 • Zredukovalo sa moje začervenanie pokožky, ktoré postihuje viaceré ženy používaním nesprávnych kozmetických produktov či ľudia trpiaci na alergické reakcie
 • Moja tvár je žiarivejšia a svieža. Obaja pôsobíme mladším a zdravším vzhľadom
 • Zjemnili sa aj póry
 • Pokožka je hydratovanejšia a sviežejšia

Ricínový olej používam už dlhšie. Taktiež prinesie dostačujúcu hydratáciu v okolí očí, no je príliš ťažký, preto ho na oči nenanášam cez deň a len zriedka na noc. Má ťažšiu a mastnejšiu konzistenciu. Dokonca nepríjemne prenikne až do očí a následne máte pocit zahmlenia pre očami. Dôvod, prečo ho ,,ospevujem“ a i najďalej používam je, že vám z neho krásne zhustnú a narastú mihalnice. Spevní nechty a dokonca vám z neho porastú i vlasy. Je absolútna jednotka, pokiaľ trpíte na riedke mihalnice a lámavé nechty!

Očný masážny prístroj

Spolu s kaktusovým olejom sme si naraz objednali aj masážny prístroj, taktiež určený pre okolie očí. S priateľom sme ostali očarení, ako perfektne funguje! Po troch týždňoch mu úplne zmizli výrazné vačky pod očami, ktoré mal už zopár rokov. Prístroj v tvare hrubšieho pera má na jeho konci nerezovú guličku, s ktorou si ľahšie a efektnejšie aplikujete očný krém a vykonávate masáž. Stačia tri minúty na obe oči večer a ráno. Najväčší účinok pozorujete hlavne ráno, kedy je pokožka po masáži úžasne prekrvená a po spánku aj oddýchnutá. Aké výsledky nám náš domáci očný ,,masér“ ešte priniesol?

 • Do 3-4 týždňov zmizli priateľove vačky pod očami, mne už po pár použitiach
 • Jeho hlbšie vrásky sa zjemnili, moje menšie taktiež. Efekt je badateľný na oboch
 • Masážnym očným prístrojom si prebehnem aj po celej tvári a pokožka je ihneď prekrvená a pripravená na ďalšiu aplikáciu výživnej masky či krému