Dobrá rada

Vďaka týmto 5 veciam budete atraktívnejší pre opačné pohlavie

1546
0
Zdieľaj

Je tu leto a s ním aj prirodzená potreba každého človeka vyzerať čo najlepšie. Možno viac dbáme o svoj výzor a všímame si opačné pohlavie. Ale čo robí ľudí skutočne atraktívnymi? Je to dobrý vzhľad, zmysel pre humor, alebo ešte niečo iné?

Vzhľad

Vzhľad je číslom jedna. Platí to pre obe pohlavia.  A môže si každý tvrdiť, že výzor nie je dôležitý. Opak je pravdou. Či sa nám človek páči alebo nie vieme podvedome rozhodnúť už za prvé sekundy stretnutia.

Tá istá liga

Netreba ani výskumy, aby sme si všimli, že ľudia, nech už sami seba radia do akejkoľvek kategórie, čo sa vzhľadu týka, si vždy podvedome hľadajú seberovných. Nie že by sa priemerný chlap neotočil za nádhernou ženou, ale omnoho pravdepodobnejšie bude s dievčaťom, pri ktorom nemá neustále strach, že si nájde niekoho príťažlivejšieho.

Vyžarovanie správnej emócie

Je veľmi dôležité pôsobiť vyrovnane a šťastne. Nahnevaní a nervózni ľudia pravdepodobne ešte nikdy nikoho nezbalili. Je to ale naozaj úplne pravda? V skutočnosti muž môže vyzerať trochu namosúrene. Hrdé a odmerané tváre sú dokonca pre ženy viac príťažlivé. Dôvod je jednoduchý. Vysmiati muži pôsobia zženštilo a tým ženy odrádzajú.

Humor však vo všeobecnosti priťahuje pozornosť ostatných ľudí. Ak viete rozosmiať ľudí okolo, potom vás ostatní považujú za zaujímavého a atraktívneho. A dokonca, ak sa viete zasmiať aj na sebe a svojich chybách, efekt je ešte väčší.

Mnohé štúdie ukazujú, že ženy priťahujú muži, ktorí ich dokážu rozosmiať až tak, že sa smejú nahlas. Pre muža až tak humor zo strany nežného pohlavia dôležitý nie je, no úsmev je vždy vítaný. Usmievajúce sa ženy mužov priam priťahujú, zatiaľ čo žena, ktorá ukazuje hrdosť a povýšenosť prostredníctvom výrazu tváre je považovaná za nežiaducu.

Červená farba

Červená je oficiálna farba sexu, a to aj v našom podvedomí. Muži vnímajú ženy v červenej farbe ako sexuálne pripravené. Podľa istej britskej štúdie boli dámy považované za atraktívnejšie, keď mali na sebe červenú a chlapi boli ochotní minúť viac peňazí na rande so ženou v červenej farbe, než v akejkoľvek inej farbe. Platí to však aj naopak. Muži v červenom sú vnímaní, že majú vyšší sociálny status s väčšou pravdepodobnosťou na úspech.

Vôňa

Okrem očí samozrejme využívame pri hľadaní partnera aj ďalší dôležitý zmyslový orgán – čuch. Odborníci dokázali, že ľudská príťažlivosť je podmienená tým, či nám partner istým spôsobom „vonia“. Možno tú vôňu normálne necítite a neuvedomujete si ju, no vaše podvedomie ju vníma naplno. Neznamená to, že musíte mať na sebe vyliatu polovicu drahého parfumu. Stačí, ak ste osprchovaný a použijete sviežu vôňu. Keď si budete vedomí, že voniate, budete sa cítiť atraktívnejšie. Muži, ktorí používajú voňavé dezodoranty, sa cítia lepšie a vykazujú väčšiu sebadôveru. A to je pre ženy atraktívne.

U mužov ďalej víťazia ženy, ktoré vôňou pripomínajú ich obľúbené snacky, napríklad pukance či sladké šišky. Čuchové bunky žien sú však očividne z celkom inej planéty a nech sa to už zdá akokoľvek absurdné, na mužoch ich priťahuje „vôňa“ cesnaku, slaniny a podobných mužských obľúbených pokrmov.