Móda a Nakupovanie

Vianočný darček na poslednú chvíľu? Žiaden problém.

2080
0
Zdieľaj

Sviatky radosti a pokoja už klopú na dvere a vy ste v zápale povinností nestihli nakúpiť darčeky pre svojich blízkych?  Alebo ešte netušíte, čím by ste ich obdarovali, a tak nákupy odkladáte na poslednú chvíľu? Nezúfajte, nie je to tragédia. Aj keď do Vianoc zostáva už len niekoľko dní, pripravili sme pre Vás tipy, ktoré vám pomôžu s nákupom darčekov na poslednú chvíľu. Ušetríte tak čas a potešíte svojich najbližších. 

Dobrou knihou nič nepokazíte

Existuje veľký výber kníh rôznych žánrov od rôznych autorov. Stačí vám len vedieť, čo vašich blízkych zaujíma a aké majú záľuby. S výberom Vám určite pomôže aj personál kníhkupectva. Navyše, v období pred Vianocami ponúkajú predajne množstvo zliav či akcií, preto je kúpa knihy v tomto období výhodnou voľbou. Môžete sa inšpirovať aj súčasným trendom, veľmi obľúbené sú knihy s antistresovými omaľovánkami. Ak sa pre ne rozhodnete, darujte ich spolu s farbičkami či farebnými fixkami s tenkým hrotom.

Kozmetika je osvedčená

Aj keď sa to zdá ako prvoplánový tip na darček, opak je pravdou. Kozmetika je veľmi vďačným darom, pretože stále nájde svoje využitie. Aj keď sa môže stať, že sa jej pod vianočným stromčekom nakopí viac, počas roka bude aspoň o výbavu postarané. Každú ženu poteší telové mlieko, krém či parfum. Pánom môžete darovať holiace potreby či sprchové gély. Aby ste to mali ešte jednoduchšie, väčšina obchodných reťazcov ponúka pred Vianocami darčekové kazety za zvýhodnené ceny.

Vianočné klišé

Medzi najviac frekventované vianočné dary patria bezvýhradne ponožky, druhé miesto si držia papuče a tretiu priečku každoročne obsadzuje pyžamo. Možno sa vám zdá, že týmito darmi neohúrite a vaši blízki sa nepotešia, no nemusí to byť tak. Pre tých, ktorí si skôr potrpia na praktickosti sú aj tieto kúsky veľmi vhodným „prekvapením“ pod stromčekom. Nemusia sa tak počas roka strachovať, že si zo skrine vytiahnu deravú ponožku, pretože zásoby budú bohaté.

Diár

Veľkou výhodou je, že ho nájdete takmer v každom papiernictve, supermarkete či kníhkupectve. Takouto pomôckou potešíte každého zaneprázdneného člena rodiny. Ponuka je rôznorodá, čo sa veľkostí, tvarov a farieb týka. Ak by sa vám samotný diár ako darček málil, môžete k nemu pribaliť vkusné elegantné pero, alebo prípadne sadu pier.

Doprajte blízkym zdravie

Čo viac môže potešiť vašich blízkych, ako zdravie pod vianočným stromčekom? Pokojne im darujte komplex vitamínov či už na posilnenie imunity alebo v rámci prevencie. V lekárňach určite zakúpite balenia vitamínov či doplnkov výživy aj vo vianočných baleniach. Môžete staviť aj na prírodnú medicínu a obdarovať blízkych rôznymi sadami čajov či byliniek. V špecializovaných obchodoch so zdravou výživou vám určite radi poradia.