Cestovanie a Destinácie

Viete, ako previesť bicykle do zahraničia?

248
0
Zdieľaj
Viete, ako previesť bicykle do zahraničia?
Viete, ako previesť bicykle do zahraničia?

Nie všetci zbožňujú dovolenky typu hotel, jedlo, pláž. Niektorí ľudia majú o dovolenke celkom inú predstavu. Tešia sa na spoznávanie krajiny, napríklad zo sedadla bicykla. Ani v zahraničí sa nemusíte vzdať svojej obľúbenej cyklistiky. Previesť bicykle automobilom do zahraničia nie je nič zložité.

Ak ste početnejšia rodina

V prípade, že má vaša rodina viacej členov a radosť vám robia malé deti, budete asi riešiť dilemu, kam s bicyklami a zároveň ako sa zbaliť. Je to jednoduché. Všetko potrebné vám bez problémov odvezú strešné boxy. Ani s deťmi nebudú problémy. Stačí, aby ste im kúpili cyklovozíky, v ktorých sa pohodlne usadia a budú spoznávať okolie spolu s vami. Samozrejme, že keď umiestnite na strechu vozidla strešný box, nezostane vám tam miesto na nosič. Na druhej strane sa do boxu zmestia už spomínané cyklovozíky a rôzne športové náradie.

Strecha, dvere, ťažné

Ak máte na streche miesto a nepotrebujete strešný box, môžete si kúpiť nosič bicyklov na strechu vozidla, ktorý je lacný a skladný. Pozor na to, že tento nosič budete musieť pripevniť na priečniky, takže si overte kompatibilitu nosiča s vašim vozidlom. Nosiče na piate dvere sa vyrábajú univerzálne alebo pre konkrétny model vozidla. Musíme vás však upozorniť, že nosiče na piate dvere je možné upevniť len na automobily, ktoré majú rovnú zadnú časť. Majitelia vozidiel s ťažným zariadením dajú iste prednosť nosičom na ťažné. Nosiče bicyklov na ťažné sú zo všetkých typov nosičov najviac praktické a bezpečné.

Spoznajte plusy a mínusy

Výber nosiča necháme na vás a na vašich preferenciách. Možno vám pomôže tento malý prehľad plusov a mínusov jednotlivých typov.

Nosič bicyklov na strechu

Plusy: nízka cena, možnosť prevážať až 5 kusov bicyklov, po zložení je nosič veľmi skladný, nosič sa dá pripevniť na všetky automobily s priečnikmi. Mínusy: ťažká manipulácia s bicyklami, zhoršené jazdné vlastnosti vozidla, vyššia spotreba vozidla, nutnosť demontáže pred vjazdom do garáže.

Nosič bicyklov na piate dvere

Plusy: najnižšia cena, univerzálnosť pri vozidlách s rovnou zadnou časťou, jednoduché pripevnenie bicyklov, skladnosť zariadenia. Mínusy: prekáža vo výhľade cez zadné okno, neumožňuje prístup do kufra, riziko odretia laku alebo poškodenia bicyklov.

Nosič bicyklov na ťažné

Plusy: možnosť prevážať ťažšie elektrobicykle, výborná manipulácia s bicyklami, jednoduchá inštalácia nosiča, neprekáža pri vstupe do kufra, nebráni vo výhľade na vozovku, bezpečnosť bicyklov vďaka systému uzamykania, univerzálne zariadenie. Mínusy: vyššia cena, nutnosť kúpy tretej poznávacej značky alebo premiestňovanie zadnej na nosič.