Životný štýl

Využite jeseň vo váš prospech

982
0
Zdieľaj

Babie leto je nenávratne za nami. Na rad prišli jesenné mesiace, ktoré sú charakteristické upršaným počasím, pochmúrnou náladou a večným hladom. Ráno sa nám nechce vyliezť z postele a najradšej by sme strávili deň zabalení v huňatej deke, s teplým čajom v ruke. Výpravy ku chladničke organizujeme omnoho častejšie. Rozmýšľame, kde sa podeli všetky letné odhodlania, keď nám ku spokojnosti stačil aj rukolový šalátik. Ku radosti zo života neprispieva ani predstava bankového zostatku na účte v spojitosti s faktom, že Vianoce sú tu čo nevidieť. Toto všetko sa odzrkadluje nielen na našej nálade, ale aj na našej pleti.

Venujte chvíľu sebe

Nieje žiadnym tajomstvo, že o naše telo a pleť sa treba starať pravidelne. Najmä však v období, akým je neskorá jeseň. Práve na vašej pleti sa odzrkadlí všetka únava, stres, stravovanie a blížiace sa sviatky. Okrem každodennej starostlivosti, by ste si práve v tomto období mali venovať chvíľku času. Spojte príjemné s užitočným, vypnite mobil, zoberte deku, čaj a dovoľte si jesennú regeneráciu.

Pleťová maska z chladničky

To, že pleť treba hydratovať, vieme všetky. Nemusíte však vykúpiť drogériu, ani investovať dvojmesačné zárobky do drahých kúr v salóne. Veľmi veľa pleťových krémov obsahuje prírodné výťažky, ktoré používame bežne v kuchyni. Vyberte polievkovú lyžicu gréckeho jogurtu a zmiešajte ju s polievkovou lyžicou medu. Pridajte lyžičku olivového oleja. Takúto masku môžete aplikovať trikrát týždenne a jednoznačne osladíte život aj vašej pleti. A keď si obliznete hornú peru, osladíte ho aj sebe. Nasledujúcich 20 minút je len pre vás a vašu obľúbenú knižku.

Relax v sprchovacom kúte

Na wellness a iné radovánky absolútne nemáte čas? Vianoce sú ďaleko a s nimi aj každoročný darček od švagrinej, v podobe relaxačného pobytu. Ten si môžete spraviť aj v kúpeľni. Zamknite dvere, zapáľte sviečku. Z mletej kávy si veľmi jednoducho pripravíte aromatický peeling celého tela. Zomletá káva odstráni staré čiastočky kože a kofeín pokožku povzbudí. Kávový peeling pomáha napríklad proti celulitíde a predčasnému starnutiu. Po kúpeli použite telový krém a ta-dá, domáci wellness. Najlepšie na tom je, že na túto relaxačnú kúru nepotrebujete ani vaňu.

Jesenné vitamíny

Čo ale s jedlom? Počas jesene máme k dispozícii veľmi veľa zdravých surovín, ktoré sú často podceňované. Je to obdobie kedy sa príroda pripravuje na zimu, všetko dozrieva a my zbierame úrodu. Každá z nás pozná tekvicovú polievku, no predstavte si, že ju môžete vylepšiť zapečenou cviklou. Menšiu cviklu rozkrojte na polovice, dochuťte soľou a čiernym korením a dajte zapiecť. Jesenné farby týchto dvoch surovín dodajú pokrmu estetický vzhľad. Surovú cviklu môžete ráno odšťaviť, pridať jablko, citrón a trochu zázvoru. Ranná vitamínová bomba, ktorá vám okrem imunity posilní aj náladu, je na svete.