Cestovanie a Destinácie

Washington, D.C. – mesto, kde sa tvorí svet

6524
0
Zdieľaj

Mesto, ktoré poznáte z filmov či seriálov, mesto, kde sa robia dôležité rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú svet, hlavné mesto Spojených amerických štátov. Reč je o metropole Washington, D.C a zároveň jednom zo štátov Ameriky, a to District of Columbia. Oplatí sa sem ísť minimálne na tri dni, aby ste mali čas vychutnať si všetky zákutia mesta naplno.

Výbornou pomôckou, ako ušetriť čas aj bolesť svojich nôh je takzvaný „city bike“, ktorý si za približne 20 dolárov prenajmete a jazdíte s ním kam sa vám zachce. Skvelé je, že ho môžete vrátiť na rôznych stanoviskách, ktoré sú aj v okolitých mestách od Washingtonu, D.C.

Tour na bicykli

S bicyklom sa, samozrejme, nedostanete úplne všade, preto je potrebné si výlet naplánovať najprv s ním a potom bez neho. Bicykel si zoberte pri prístave mestskej časti Georgetown, odkiaľ popri rieke Potomac prejdete ku Lincolnovmu Memorialu. Nenechajte sa odradiť schodmi. Gigantická socha Abraháma Lincolna sediaceho na stoličke vám vyrazí dych. Hneď pár metrov od sochy Lincolna je pamätník Kórejskej vojny s cínovými vojakmi. Bicyklom sa bez problémov dostanete aj na druhú stranu intersekcie k nadľudskej soche Martina Luthera Kinga mladšieho, ktorého známy výrok „I have a dream“ je vyrytý v dlažbe pred vchodom do Lincolnovho Memoriálu.

Na ceste k jednej z najznámejších atrakcií Washingtonu, D.C. sa ešte zastavte pri memoriály Druhej svetovej vojny. Tu má každý americký štát svoj stĺp s názvom a tie obkolesujú fontánu. Len pár metrov odtiaľ sa týči dominanta mesta, Monument. Ten je obklopený americkými zástavami a po západe slnka je krásne nasvietený.

Najznámejšie miesto, ktoré láka turistov vo Washingtone, D.C. je Biely dom, z ktorého však budete zrejme sklamaní, pretože sa k nemu dostanete maximálne tak na niekoľko metrov spoza plota. Tu sa môžete dostať aj na vnútornú prehliadku, dobre si však predtým pozrite otváracie hodiny. Poslednou zastávkou na bicykli je Capitol. Budova kongresu, do ktorej sa môžete bezplatne pozrieť.

Tour po vlastných

Bez bicyklov by ste určite nemali vynechať múzeum National Geographic, kde sa pravidelne obmieňa expozícia. Z múzeí určite stojí za návštevu aj Newseum (novinárske múzeum) i Spy museum (múzeum pre špiónov) a najmä novootvorené múzeum Afro-americkej histórie, ktoré dal vybudovať americký prezident Barrack Obama.

Na Amerike je skvelé to, že mnoho miest a múzeí je zadarmo. Tak je tomu aj v zoologickej záhrade, kde uvidíme aligátory, levy, medvede, ale aj časť s domácimi zvieratami. Washington, D.C. ponúka naozaj širokú varietu zaujímavostí pre turistov, stačí si len vybrať. Avšak, uvidíte, že mesto je prispôsobené najmä pre športovcov. Pruhy pre cyklistov, všadeprítomní bežci a bezplatné ihriská sú washingtonskou samozrejmosťou.