Dobrá rada

Z Čoho Vychádzať Pri Voľbe Cyklovozíka?

930
0
Zdieľaj
Z Čoho Vychádzať Pri Voľbe Cyklovozíka?

Poradíme vám, na čo sa oplatí zamerať, ak sa rozhodnete zadovážiť si cyklovozík. Na základe akých kritérií si tohto šikovného pomocníka môžete vybrať a aké modely máte k dispozícii? Priestor budeme zároveň venovať nosičom na bicykle a strešným boxom.

Čím sa riadiť pri výbere cyklovozíkov?

Začínajúca sa jarná sezóna so sebou prináša nové možnosti trávenia voľného času v prírode. Počas pekných dní tak môžu pešie prechádzky postupne dopĺňať aj cyklovýlety, na ktoré možno vyraziť s celou rodinou aj v prípade, že máte malé dieťa. Pomocnú ruku vám v tomto smere podávajú kvalitné cyklovozíky, ktoré možno jednoduchým spôsobom pripojiť k rodičovskému bicyklu. Dieťaťu sa v takomto vozíku sedí pohodlne a keďže je v ňom pripútané bezpečnostným pásom, nemusíte sa obávať o jeho bezpečnosť.

Pri voľbe vhodného cyklovozíka by ste v prvom rade mali vziať do úvahy účel, za ktorým ho chcete zakúpiť. Existujú modely cyklovozíkov, ktoré možno využívať nielen ako bicyklový, ale aj kočiarový set pre pokojnú prechádzku. Ďalšie zas môžu byť vybavené bežeckým setom, prípadne si ho môžete dokúpiť. Do úvahy je samozrejme potrebné zobrať aj vek vášho potomka, v závislosti od ktorého si zároveň spolu so zvoleným cyklovozíkom môžete zaobstarať špeciálnu detskú vložku, známu aj ako miminkovník, do ktorého možno vložiť už dvojmesačné bábätko.

Užitočné zariadenia nielen pre cykloturistiku

Pokiaľ máte chuť vyraziť na poriadny cyklovýlet mimo vášho okresu, vo vašej výbave by nemal chýbať ani odolný nosič na ťažné zariadenie. Vyznačovať by sa mal jednoduchým systémom upínania, bezproblémovou manipuláciou, či možnosťou rozšíriť pre ďalší bicykel, ak sa na výletu rozhodne zúčastniť ďalší člen rodiny.

Do úvahy sa určite oplatí zobrať aj všestranné strešné boxy, upínateľné, ako už ich pomenovanie naznačuje, na strechu vášho vozidla. Dajú sa využiť pre prepravu rôznych objektov, vrátane príslušenstva pre milovníkov rôznych zimných, či letných športov. Pri voľbe konkrétneho boxu by ste mali klásť pozornosť predovšetkým na jeho materiál, rozmery, uzamykací a upínací systém, ako aj kapacitu a spôsob montáže, ktorá by vám nemala zabrať veľa času ani energie.