Dobrá rada

Základné pravidlá starostlivosti o vlasy

793
0
Zdieľaj
Základné pravidlá starostlivosti o vlasy

Dlhé, krátke, rovné či kučeravé, všetky sú krásne, ak dostanú tú správnu starostlivosť. Naše vlasy toho musia s nami preskákať veľmi veľa a náš často nešetrný spôsob zaobchádzania sa potom podpisuje na ich lesku, hustote či celkovej kvalite. A pritom stačí tak málo…

Základom je výber správneho šampónu

Za nádherne lesklými vlasmi často netreba hľadať žiadnu vedu. Na začiatok sa musíme naučiť vlasy správne umývať. Možno si to ani neuvedomujeme, ale za ich horšiu kvalitu môže veľakrát aj príliš horúca voda alebo nevhodný šampón. Ak teda máme vlasy mastné, iste si nebudeme vyberať šampón na suché vlasy, s ktorým by sme narobili viac škody ako osohu. Rovnako by sme to pri umývaní nemali preháňať s teplotou vody. Najoptimálnejšie je vlasy umývať vo vlažnej vode, hoci posledné opláchnutie môžeme pokojne urobiť aj studenou vodou. Po umytí šampónom a nanesení malého množstva kondicionéru vlasy už len opláchneme a zabalíme do uteráka. Ak by nás lákalo proces sušenia urýchliť ich trením uterákom, na to rýchlo zabudnime. Poškodili by sme si tak štruktúru vlasov. Rozčesávame najlepšie ešte mokré vlasy, aj to veľmi šetrne a nenásilne. Pokiaľ to situácia dovolí, necháme ich uschnúť prirodzene alebo len veľmi zľahka vyfénujeme.Za nádherne lesklými vlasmi často netreba hľadať žiadnu vedu. Na začiatok sa musíme naučiť vlasy správne umývať.

Špeciálna starostlivosť, až priam rozmaznávanie

Niekto sa s krásnymi, hustými a zdravými vlasmi už narodí, pre väčšinu z nás je to ale beh na dlhé trate. Čím sú vlasy dlhšie, tým ťažšie je udržať ich v kvalite, ktorá im právom patrí. To najlepšie, čo pre svoje vlasy môžeme urobiť, je spolupracovať s prírodou. Práve tu nájdeme všetko, čo našim fádnym vlasom bez života prinavráti ich lesk a vitalitu. Súčasná ponuka vlasovej kozmetiky je na veľmi vysokej úrovni a v ponuke máme množstvo kvalitných prírodných balzamov, masiek, šampónov či rôznych iných prípravkov na rozmaznávanie vlasov a pokožky hlavy. No čím modernejšiu dobu žijeme, tým viac sa utiekame k prípravkom, ktoré často nachádzame vo vlastných chladničkách či špajzách. Jogurt, oleje, smotana, med, bylinky, čaje či vajíčko môžu byť často tým najlepším dopingom pre naše unavené vlasy. Doprajme im preto občas malé potešenie z vitamínových kúr a zábalov. Internet je plný najrôznejších rád a receptov, stačí len trochu dôverovať jednoduchým, no účinným prírodným prípravkom.

Počúvajme svoje telo

Nie je žiadnym tajomstvom, že akýkoľvek zdravotný problém máme, naše telo vždy vysiela varovné signály.  či ich zhoršujúca sa kvalita je pomerne často jedným z tých prvých. Chráňme sa teda drastických diét, nesprávnej životosprávy či zbytočnému užívaniu liekov. Naopak, doprajme si poriadnu dávku vitamínov, hlavne v čerstvej zelenine a ovocí. Pohyb a čerstvý vzduch sú tiež vhodnou vzpruhou pre naše telo, a teda aj vlasy. Vyhýbame sa stresu, znečistenému prostrediu, prudkému slnku bez prikrývky hlavy a občas si doprajme stimulujúcu masáž hlavy. Kozmetický priemysel nám deň čo deň prináša nové a kvalitné prípravky, ktorých zloženie je stále viac prírodné. Krásne vlasy sú však vo veľkej miere odrazom nás, nášho života, nášho zdravia. Možno by len stačilo zamerať sa na naše telo komplexne a husté lesklé vlasy by sme dostali ako bonus.