Cestovanie a Destinácie

Západ USA – cestovateľský sen I.

7339
0
Zdieľaj

Cestovanie je síce v mnohých prípadoch finančne náročné, no prináša nám do života neoceniteľné skúsenosti, zážitky a príbehy. Cestovanie po svete buduje osobnosť, otvára obzory a rozširuje názory. Jedným z cestovateľských snov milovníkov sveta je road trip po západnej časti Spojených štátov amerických. Počas pár dní sa dá stihnúť vidieť zo všetkého niečo. Príroda, more, dedinky aj veľkomestá. A takýto výlet v Amerike vás nemusí stáť viac ako 700 eur na dva týždne.

Prvá zastávka – Las Vegas

Najlepší spôsob cestovania je v štvor až päťčlennej skupine s prenajatým mini vanom, kde sa vám zmestia všetky potrebné veci a prípadne sa v ňom môžete aj vyspať. Prvá zastávka – hollywoodske mesto Los Angeles. K známemu nápisu HOLLYWOOD sa nedostanete úplne blízko, no aj z diaľky stojí výhľad naň za to. Niekoľko minút jazdy autom sa dostanete do centra mesta ku Chodníku slávy (Walk of Fame). Ten môže byť pre cestovateľov s veľkými očakávaniami trochu sklamaním, pretože je to úplne bežný chodník s hviezdami.

Chodník vedie smerom do centra k Čínskemu divadlu, pred ktorým nájdete odtlačky rúk i nôh svetoznámych hviezd. Práve Čínske divadlo sa oplatí vidieť. Niekoľkokrát sa tam odovzdávali známe sošky Oscarov a počas prehliadky si na gigantickom plátne s neuveriteľným ozvučením pozriete jeden z aktuálnych trailerov na film. V Los Angeles sa ešte oplatí navštíviť Warner Bros a Universal štúdiá, kde si pozriete, ako sa natáčajú filmy a zažijete aj poriadne fingované záplavy. Dôležité je si lístky rezervovať s časovým predstihom.

Popri pobreží

V Los Angeles nemôžete vynechať jazdu po Rodeo Drive cez známe Beverly Hills a najesť sa v reštaurácii Bubba Gump na pláži, kde za správne zodpovedané otázky o filme Forest Gump dostanete dezert zdarma. Ďalšou veľkou zastávkou po „meste anjelov“ je San Francisco, do ktorého sa dostanete po nádhernom pobreží po Highway 101. Cesta sa dá zvládnuť za šesť hodín, no oplatí sa nechať si na ňu dva dni a zastavovať sa. Prvou prestávkou bude už po niekoľkých kilometroch známa pláž Santa Monica.

Krátku zastávku si spravte aj pri Pepperdine University v meste Malibu pri záplave vlajok. Nájdete aj slovenskú? Diaľnica 101 je naozaj krásna. Málo áut, neuveriteľné výhľady, krásne pobrežie, úžasná príroda okolo. Len šoférovanie po tejto ceste je zážitok sám o sebe.

Cestou sa môžete zastaviť aj pri vyhliadke na slonie tulene. Značky vás zavedú k odpočívadlu, kde ich uvidíte desiatky. Vážia až neuveriteľných 80 kilogramov a len pohľad na ne, váľajúce sa v piesku vás rozosmeje. Neďaleko tejto vyhliadky je aj Hearstov hrad, na ktorý vás vyvezú mikrobusy. Už počas cesty hore budete mať výklad, v ktorom bude váš šofér pokračovať aj na hrade. Máte možnosť si vybrať prehliadku z niekoľkých možných okruhov, ktoré sú rôzne dlhé a cenovo rozdelené.

 

pokračovanie  Západ USA – cestovateľský sen II.