Životný štýl

Zaujímavé športové ativity už aj na Slovensku

6447
0
Zdieľaj

Ak patríte k tým, ktorý už od detstva obdivovali známych hercov a zároveň Kung-Fu majstrov ako sú Jackie Chan, Jet Li alebo Bruce Lee, potom pre vás máme dobré správy. Vedeli ste, že práve Shaolin Kung-Fu sa dá učiť už aj na Slovensku?

A hoc toto bojové umenie zväčša trénujú Slovenskí majstri, každý z nich je špecializovaný na samotnú výučbu. V niektorých mestách však nájdete aj Číňanov, ktorý toto bojové umenie vyučujú.

Samotné Shaolin Kung-Fu, ako ste si aj vo filmoch mohli všimnúť, nie je len o sile, ale aj o vytrvalosti. Nejedná sa iba o boj, ale aj o techniku. A v prvom rade sa nezameriava na určitú časť tela, no pri boji je využité celé telo. Takže sa pri tréningoch môžete tešiť naozaj na veľkú rozmanitosť, či už pôjde o základné postoje, kopy, formy alebo sparingy. V niektorých kluboch sa dokonca môžete stretnúť aj s rôznymi hrami prispôsobenými výcviku rýchlosti, obratnosti a predovšetkým obozretnosti.

Kde si teda toto bojové umenie môžete užiť? Ak už ste sa rozhodli, že vás toto bojové umenie naozaj nadchlo a radi by ste ho vyskúšali, môžete navštíviť tréningy v Šali, Komárne, Trnave alebo Bratislave. Pri týchto kluboch sú prvé tréningy zadarmo, kedy sa môžete rozhodnúť, či vás cvičenie oslovilo a radi by ste vo výučbe pokračovali – a za tréningy následne platili. Výhodou je, že si prvý tréning môžete vyskúšať na vlastnej koži, a tak budete skutočne vedieť, či sa vám tento štýl bojového umenia páči, a či máte chuť a energiu pokračovať v tréningoch.

Do klubu môže vstúpiť prakticky ktokoľvek. Nezáleží na veku, pohlaví, váhe či výzore. Kung-Fu je otvorené širokej verejnosti, a tak si ho môže užiť naozaj každý. Jedinou podmienkou je uctievať prikázania Kung-Fu, a to najmä nevyužiť toto bojové umenie bez dôvodne. Teda je to bojové umenie určené len k sebeobrane.