Dobrá rada

Zázvor vás zachráni vás pred chorobami a pomôže vám schudnúť.

1543
0
Zdieľaj
Zázvor vás zachráni vás pred chorobami a pomôže vám schudnúť.
Zázvor vás zachráni vás pred chorobami a pomôže vám schudnúť.

Posledné roky dopyt po ňom výrazne vzrástol. Biely koreň má však aj vedľajšie účinky.Zázvor možno právom považovať za najobľúbenejší produkt posledných rokov. Zázvor posilňuje ľudský imunitný systém, ale magické výhody produktu tým nekončia. Je tiež skvelým pomocníkom pri chudnutí.

V našej krajine sa zázvor začal šíriť už v Stredoveku. Pravda, vtedy sa mu hovorilo jednoducho „biely koreň“. Pridával sa do rôznych nápojov, používal sa ako liek na prechladnutie a používal sa aj na liečbu “opice”.

Rímska šľachta našla v zázvore trochu iný prospech. Rimania sa často prejedali a vychutnávali si množstvo jedla, ktoré mali k dispozícii. Z tohto dôvodu predvídateľne vznikli tráviace problémy a tu prišiel na záchranu zázvor. V skutočnosti sa odvtedy nič nezmenilo a produkt môžete stále používať, ak ste príliš veľa jedli. Jeho antiseptické vlastnosti znižujú riziko črevnej infekcie. Mimochodom, ak ste sa už zaoberali zápalovým ochorením čriev, nanočastice získané zo zázvoru môžu pomôcť zmierniť príznaky. Dokázali to vedci z University of Georgia v USA , ktorí vykonali štúdiu na myšiach. Ukázalo sa, že biely koreň, alias zázvor znižuje úroveň zápalu spojeného s kolitídou a rakovinou.

Zdroj energie a bojovník proti chorobám

Zázvor je overený zdroj energie a funguje rovnako dobre ako káva. Používaním produktu bude váš mozog pracovať rýchlejšie a produktívnejšie.Okrem toho sa koreň zázvoru môže použiť na prevenciu trombózy a mnohých srdcových chorôb. Ak vás bolia kĺby, aj v tomto prípade zázvor dokáže pomôcť. Úspešne bojuje proti artritíde a vo všeobecnosti pomáha znižovať bolesť.Ďalšou výhodou zázvoru je jeho liečebný účinok pri ochoreniach dýchacích ciest. Vedci z Kolumbijskej univerzity v USA zistili, že koreň môže ľuďom s bronchiálnou astmou uľahčiť dýchanie.Mimochodom, nezamieňajte si prírodný zázvor s nakladaným, ktorý je v sushi baroch obľúbený. Ten je samozrejme veľmi chutný a rolky s ním získavajú svoju skvelú chuť, ale pokiaľ ide o užitočnosť, nedá sa porovnať s čerstvým výrobkom.

Ako schudnúť so zázvorom?

Jedinečnosť zázvoru spočíva v tom, že ho možno použiť na chudnutie v lete aj v zime. Zázvorový čaj môžete piť buď čerstvo uvarený, alebo chladený.Na výrobu letného zázvorového nápoja potrebujete niekoľko lyžičiek bieleho alebo zeleného čaju a asi 4-5 centimetrov čerstvého koreňa zázvoru, z ktorého je vhodné ošúpať šupku, ako z mrkvy alebo zemiakov. Potom pridajte trochu citrónu a získate perfektný produkt na chudnutie.

Užitočná rada: tento nápoj nekonzumujte bezprostredne po jedle alebo na prázdny žalúdok. A nemusíte piť čaj v litroch – lepšie v malých porciách, ale častejšie.Je zrejmé, že zázvorový čaj by ste mali v zime piť horúci. A odporúča sa pridať lyžicu medu k obvyklému receptu. Čaj sa teda stane aj ochranou pred zákernými vírusmi, ktoré sa aktivujú v chladnom počasí. Snažte sa vyhnúť pitiu nápoja pred spaním, pretože obsahuje energetické vlastnosti, ktoré vám zabránia rýchlo zaspať.

Vedľajšie účinky zázvoru

Napriek všetkým výhodám má zázvor stále množstvo vedľajších účinkov. Neodporúča sa tehotným ženám a deťom do dvoch rokov, inak hrozí alergia. Ak máte opuch alebo sa sťažujete na nestabilný krvný tlak, je lepšie obmedziť používanie zázvoru alebo úplne vylúčiť výrobok zo stravy. Opatrní by mali byť aj tí, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi.Vždy je najlepšie poradiť sa s lekárom, ktorý vám pomôže pochopiť, či je konkrétna potravina pre vás bezpečná. Dokonca aj taká zdravá ako zázvor.