Dobrá rada

Zoznam potravín, ktoré vám pomôžu zbaviť sa akné

1708
0
Zdieľaj
Zoznam potravín, ktoré vám pomôžu zbaviť sa akné
Zoznam potravín, ktoré vám pomôžu zbaviť sa akné

Ak ich zaradíte do jedálnička, s nedokonalosťami sa budete vyrovnávať oveľa jednoduchšie.Krása, zdravie a mladistvosť pokožky sú výsledkom našich reakcií na rôzne podnety. A v prvom rade je to jedlo. Rady od odborníkov na výživu prinášajú informácie o tom ako správna strava pomáha bojovať s nedokonalosťami pokožky a aké potraviny by do správnej stravy mali byť zahrnuté.

Ak vás už znepokojujú kožné problémy, vrátane akné, potom nezabúdajte, že správna výživa je len súčasťou komplexnej kúry. Vyvážená strava bude telu určite prospešná, ale nevylučuje potrebu kontaktovať kompetentného špecialistu.

Aké potraviny spôsobujú kožné problémy?

Všetky možné problémy, od akné po rôzne nepravidelnosti, nedostatočnú pružnosť pokožky a vrásky, nám pokožka ukazuje prostredníctvom nepriaznivých procesov, ktoré prebiehajú vo vnútri tela. Začnime zisťovať, kto je nepriateľ pokožky z nášho jedálnička a kto je naopak najlepší priateľ našej pokožky.

Hlavnými neprajníkmi sú:

  • rafinovaný cukor, t.j. klasický biely cukor;
  • rafinovaná múka

To sú presne dva najškodlivejšie produkty. Ich vylúčením alebo prinajmenšom minimalizovaním ich používania môžete pre seba pripraviť milé prekvapenie v podobe svojho odrazu v zrkadle už za 3-4 týždne.

Najúčinnejšie nástroje na omladenie pokožky a v boji proti akné

Teraz prejdeme k zoznamu produktov, ktoré sa odporúčajú zarvyráadiť do ponuky, aby bola vaša pokožka čistá, mladistvá a krásna.

Zelená listová zelenina

Je to jeden z najlepších nástrojov na prevenciu akné a syntézu kolagénu, proteínu, ktorý udržuje pokožku pevnú a pružnú. Celá zelená zelenina obsahuje chlorofyl, ktorý zvyšuje množstvo prokolagénu, intracelulárneho prekurzora kolagénu. Chlorofyl má antioxidačné vlastnosti proti UV žiareniu a voľným radikálom, čo zabraňuje predčasnému starnutiu. Zelená listová zelenina a aromatické bylinky normalizujú tráviaci trakt, a to je základ pre čistotu a zdravie pokožky.

Citrusové ovocie a kivi

Vitamín C, ktorý obsahujú, pôsobí ako väzbová zložka pre aminokyseliny, ktoré sú potrebné pre tvorbu prolínu. Je to potrebná látka v štádiu predchádzajúcom tvorbe samotného kolagénu. Vitamín C navyše chráni pred toxínmi v životnom prostredí a podľa toho zabraňuje vzniku všetkých druhov vyrážok.

Paradajky

Obsahujú antioxidačnú látku lykopén, ktorá chráni pokožku pred poškodením od slnka. Stimuluje tiež syntézu kolagénu a zlepšuje imunitu pokožky. Výsledkom je čistá, žiarivá pokožka.

Avokádo

Tento výrobok obsahuje vitamín E, ktorý pomáha predchádzať rozpadu kolagénu v tele. Avokádo navyše obsahuje tuky, ktoré sú prospešné pre kožné bunky. Avokádový olej podporuje tvorbu kolagénu a udržuje zdravú pokožku.

Bobule

Maliny, černice, jahody, brusnice sú zdrojom kyseliny ellagovej, ktorú telo potrebuje na to, aby sa zabránilo rozpadu kolagénu z ultrafialových lúčov. Táto kyselina tiež optimalizuje metabolizmus. V dôsledku toho bude v tele niekoľko krát menej toxínov, ktoré musí koža odstrániť.

Tekvicové semiačka

Je to rastlinný zdroj bohatý na zinok, ktorý stimuluje syntézu kolagénu. Potraviny obsahujúce zinok tiež spomaľujú rýchlosť odbúravania bielkovín. Zinok navyše pomáha urýchliť proces hojenia rán, ktorý je pre zdravú pokožku nevyhnutný.

Pitná voda

A samozrejme, na záver ten najdôležitejší prvok v boji proti akné a iným nedokonalostiam pokožky. Samozrejme je to čistá voda. Majte na pamäti, že úroveň hydratácie je dôležitým faktorom zdravia pokožky. Zapamätajte si jednoduché pravidlo: aspoň jeden pohár čistej vody alebo vody s citrónom ráno a 20-30 minút pred každým jedlom.