Životný štýl

Zdravá strava, ktorú si zamilujete!

7495
0
Zdieľaj

Rozhodli ste sa zmeniť jedálniček? Ak túžite po krajšej postave a chcete sa cítiť jednoducho zdravšie, mali by ste v prvom rade zohľadniť potreby vášho tela. V zimnom, ale i jarnom období, ktoré je pomaly, ale isto „v plnom prúde“, potrebuje náš organizmus zvýšené množstvo vitamínov, minerálov a živín, z ktorých telo čerpá potrebnú energiu, teda aj sacharidy a tuky. Ak konzumujete prevažne sladké vody, zbytočne váš organizmus zaťažujú a koniec koncov nezdravo vplývajú na vaše zdravie, ale i postavu. Aké vitamíny by ste mali teda prijať? Prečo je vhodné, ak bude súčasťou vášho jedálnička čerstvá hydina priamo z farmy od overeného výrobcu? Poďme si v krátkosti zhrnúť, prečo by mala byť zdravá strava na prvom mieste aj vo vašom prípade!

Váš jedálniček by mal obsahovať…

Najideálnejším riešením je, ak venujete dostatok pozornosti svojim potrebám a požiadavkám. Jedzte výdatné a teplé zeleninové polievky z bežne dostupných surovín, dajte prednosť ovociu a zelenine prirodzene sa vyskytujúcej v našich podmienkach. Jedzte viac čerstvej hydiny, rýb, strukovín i vajíčok, čím zaistite potrebný prísun vitamínov a dôležitých látok, ktoré vplývajú na naše fyzické, ale i psychické zdravie. Nie vždy však máme čas pripraviť si zdravé jedlo, ktoré bude bohaté na vlákninu a vitamíny, a práve z tohto dôvodu je vhodné prijímať doplnky zdravej výživy, ktoré ochraňujú bunky pred stresom, minimalizujú únavu, majú pozitívny vplyv na mozgové a nervové bunky a v konečnom dôsledku nám poskytnú pravidelný príjem všetkých látok, ktoré by organizmu počas dňa v žiadnom prípade nemali chýbať.

Aké mäso by som mal konzumovať?

Existuje množstvo štúdií, ktoré sa zhodli na fakte, že „mäso by sa malo jesť s mierou“. Je to skutočne aj pravda, keďže častá konzumácia mäsa a  mäsových výrobkov môže zvýšiť riziko vzniku rakoviny hrubého čreva či iných vážnych ochorení. To však neplatí v prípade konzumácie hydiny a rýb, ktoré sú bohaté na proteíny, majú optimálne výživové a kalorické hodnoty a minimum tuku. Firma TOP-FARM zabezpečuje chov hydiny, ktorá je kŕmená bez stimulátorov rastu, antibiotík a je dokrmovaná kukuricou bez GMO. Medzi ďalšie prednosti, prečo si vybrať zdravé hydinové mäso patrí aj to, že zvieratá žijú v ekologickom prostredí vo výbehoch, pričom výrobky a skladovacie priestory spĺňajú prísne hygienické a technologické požiadavky EÚ. Ak ste sa konečne odhodlali pre zmenu jedálnička, dajte prednosť čerstvým výrobkom zo Slovenska, ktoré spĺňajú kritéria aj tých najnáročnejších zákazníkov.