Životný štýl

Zdravá strava, ktorú si zamilujete!

6290
0
Zdieľaj

Rozhodli ste sa zmeniť jedálniček? Ak túžite po krajšej postave a chcete sa cítiť jednoducho zdravšie, mali by ste v prvom rade zohľadniť potreby vášho tela. V zimnom, ale i jarnom období, ktoré je pomaly, ale isto „v plnom prúde“, potrebuje náš organizmus zvýšené množstvo vitamínov, minerálov a živín, z ktorých telo čerpá potrebnú energiu, teda aj sacharidy a tuky. Ak konzumujete prevažne sladké vody, zbytočne váš organizmus zaťažujú a koniec koncov nezdravo vplývajú na vaše zdravie, ale i postavu. Aké vitamíny by ste mali teda prijať? Prečo je vhodné, ak bude súčasťou vášho jedálnička čerstvá hydina priamo z farmy od overeného výrobcu? Poďme si v krátkosti zhrnúť, prečo by mala byť zdravá strava na prvom mieste aj vo vašom prípade!

Váš jedálniček by mal obsahovať…

Najideálnejším riešením je, ak venujete dostatok pozornosti svojim potrebám a požiadavkám. Jedzte výdatné a teplé zeleninové polievky z bežne dostupných surovín, dajte prednosť ovociu a zelenine prirodzene sa vyskytujúcej v našich podmienkach. Jedzte viac čerstvej hydiny, rýb, strukovín i vajíčok, čím zaistite potrebný prísun vitamínov a dôležitých látok, ktoré vplývajú na naše fyzické, ale i psychické zdravie. Nie vždy však máme čas pripraviť si zdravé jedlo, ktoré bude bohaté na vlákninu a vitamíny, a práve z tohto dôvodu je vhodné prijímať doplnky zdravej výživy, ktoré ochraňujú bunky pred stresom, minimalizujú únavu, majú pozitívny vplyv na mozgové a nervové bunky a v konečnom dôsledku nám poskytnú pravidelný príjem všetkých látok, ktoré by organizmu počas dňa v žiadnom prípade nemali chýbať.

Aké mäso by som mal konzumovať?

Existuje množstvo štúdií, ktoré sa zhodli na fakte, že „mäso by sa malo jesť s mierou“. Je to skutočne aj pravda, keďže častá konzumácia mäsa a  mäsových výrobkov môže zvýšiť riziko vzniku rakoviny hrubého čreva či iných vážnych ochorení. To však neplatí v prípade konzumácie hydiny a rýb, ktoré sú bohaté na proteíny, majú optimálne výživové a kalorické hodnoty a minimum tuku. Firma TOP-FARM zabezpečuje chov hydiny, ktorá je kŕmená bez stimulátorov rastu, antibiotík a je dokrmovaná kukuricou bez GMO. Medzi ďalšie prednosti, prečo si vybrať zdravé hydinové mäso patrí aj to, že zvieratá žijú v ekologickom prostredí vo výbehoch, pričom výrobky a skladovacie priestory spĺňajú prísne hygienické a technologické požiadavky EÚ. Ak ste sa konečne odhodlali pre zmenu jedálnička, dajte prednosť čerstvým výrobkom zo Slovenska, ktoré spĺňajú kritéria aj tých najnáročnejších zákazníkov.

 

 

Zdieľaj
Predchádzajúci článokNiekoľko šikovných rád ako šetriť v Londýne
Nasledujúci článokThe Isle of Wight – ostrov, ktorého pláže vás donútia vrátiť sa