Dobrá rada

Zdravá strava pre domácich miláčikov

1995
0
Zdieľaj

Ak máte domáce zvieratko, určite mu chcete dopriať tie najkvalitnejšie krmivá, ktoré na trhu nájdete. Je to v podstate ako s človekom – základom je, aby bola strava bohatá na bielkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály, ktoré prospievajú k správnemu fungovaniu organizmu. Ak by sme sa bližšie zamerali na stravu pre psov, určite by sme sa dozvedeli, že nie každý typ krmiva je bohatý na živiny, ba dokonca môžu byť niektoré granule či mäsá pre psov ťažšie stráviteľné, čo následne vedie k zdravotným ťažkostiam. Mimoriadne obľúbená je prirodzene stráviteľná strava BARF, ktorá predstavuje najchutnejšiu formu potravy.

Aký typ krmiva pre psa je najlepší?

Suché, mokré alebo čerstvé a surové krmivo pre psov?  Stručne povedané, neexistuje žiadny spôsob kŕmenia, ktorý je najvhodnejší pre všetkých psov v rovnakom rozsahu. Či už ide o surové krmivo pre psov, suché alebo mokré mäso pre psa, každé z nich má svoje výhody a nevýhody. V zásade môžete dať svojmu psovi zdravú stravu s ideálnou zásobou energie a živín vo všetkých odrodách, avšak treba vedieť, ako na to.

BARF strava – najprirodzenejšia a najlepšie stráviteľná

Absolútnym hitom zo „sveta“ psej stravy je práve spomínaná BARF strava, ktorá je pre domácich miláčikov tá najprirodzenejšia, najchutnejšia a najlepšie stráviteľná. To, čo sa nazýva BARF, sa v posledných rokoch stalo jednou z foriem výživy psov a predstavuje nespracované čerstvé mäso zmiešané so surovým šťavnatým ovocím a zeleninou. Metóda BARF vyvinutá austrálskym veterinárom Ianom Billinghurstom v 90. rokoch je založená na prirodzenej a chutnej strave, ktorá je zdraviu neškodná. Časti surového mäsa, vnútornosti, kosti, zelenina, ovocie a orechy sú pre psov ideálne živiny, ktoré podporujú ich trávenie. Tak čo poviete, už aj vy viete, aké mäso pre psa vyberiete?