Dobrá rada

7 krokov ako si upratať garáž

2118
0
Zdieľaj

Prišla jar a máme čas. Páni, upracme si garáž. Ako na to? Tu máme pár tipov. Poďme do toho.

Robme v čase

Zoraďme si zimný neporiadok na jednu kopu alebo rovno von. Vyhneme sa presúvaniu predmetov na poličke. Ide o psychologický ťah. Načo toľko nepotrebností? Systém “tieto ochranné pracovné pomôcky alebo skrutky sa mi ešte zídu”, zahoďme do koša s nimi.

Využime zbytočné nádoby

Ale uvažujme aj rozumne. Nie všetky tégliky a dózy sú zbytočné. Naopak, sú využiteľné ako prehľadné skladisko malých vecí. Máme čas na ich pretriedenie a uloženie. A keby sme sa veľmi nudili, vlepme tým téglikom nálepky. Čo kde je. Ušetríme si tým starosti aj budúci čas. Lebo keď budeme potrebovať menší klinec, hneď vieme, kde ho nájdeme.

Ak používam, chcem to blízko

A ďalšia dobrá rada: majme veci zorganizované od najpoužívanejších po používaných málo. Toto pravidlo je všeplatné, nemajme ho len na garáž. Ale: ak často umývame auto, majme prípravky naň dostupnejšie. Nemajme ich odložené za vŕtačkou a farbami, čo využívame menej.

Dbajme na bezpečnosť

Aj pri upratovaní by sme mali brať na vedomie bezpečnosť. Treba mať na pamäti, že riedidlá a nespotrebované nádoby z farby, dezinfekčné prostriedky a iné vysoko horľavé produkty naozaj nepatria na poličku s karbobrúskou. Všetky tie produkty skladujme samostatne, v uzatvárateľnej skrinke. Je totiž možné, že ak budeme nutne potrebovať karbobrúsku, tak si na ňu vylejeme pri hľadaní riedidlo.

Nezabúdajme na využiteľnosť

A rada je smerom ku samotným produktom. Skontrolujme si, či všetky otvorené farby ešte môžeme použiť. Zoschnuté, po exspirácii, alebo už nevyužiteľné farby a laky len zaberajú priestor a toxikujú nás.

Nevyhadzujme, darujme

Ak je niečo, čo nevieme využiť, ale je to funkčné a netoxické, darujme to. Nevyužité skrutkovače, kladivá, uzatvárateľné boxy či staré oblečenie môžete ponúknuť za odvoz v rôznych skupinách na  sociálnych sieťach.

Spoločenská zodpovednosť

Nedarujme a neponúkajme veci, čo sú opotrebované. Neriskujme zdravie a bezpečnosť ostatných. Kvalitné pomôcky v tomto segmente za dobré ceny ponúka REMPO.