Zaujímavosti

Adrenalínové vodné športy, ktoré by ste mali v lete vyskúšať

628
0
Zdieľaj
Adrenalínové vodné športy

K letu neodmysliteľne patrí istá dávka nerozvážnosti, nespútanosti, túžba po slobode a adrenalíne. Zabaviť sa a vyhnať adrenalín do závratných výšin môžete počas leta na vodných tokoch, kde sa dajú robiť rôzne dych vyrážajúce vodné športy. Tieto tri by ste si mali iste vyskúšať.

Flyboard

Každý človek aspoň raz za život pocíti túžbu vedieť lietať. Túto túžbu vám čiastočne môže splniť štvorkolka, na ktorej si zaskáčete a zadriftujete. Alebo sa vyberte k vode a vyskúšajte flyboard. Upozorňujeme vás, že pre flyboarding, teda lietanie nad vodou, potrebujete značnú dávku odvahy. Flyboarding vznikol vo Francúzsku i hneď si získal mnohých priaznivcov po celom svete. Vďaka špeciálnym tryskám upevneným na nohách môžete vzlietnuť až do výšky 9 metrov tromi rôznymi smermi. Cirkulujúca voda vám umožní robiť rozmanité psie kúsky a  prekonať hranice vlastného strachu. Pred lietaním dostanete inštruktáž o bezpečnosti a následne je všetko len na vás. Preto by sa do flyboardingu mali púšťať len ľudia, ktorí sú fyzicky zdatní.

Jazda na vodnom skútri

Ak nie ste až tak odvážni, bojíte sa výšok, ale milujete rýchlosť, odporúčame vám si prenajať skúter a brázdiť vodné toky vo vysokej rýchlosti. Na výber budete mať viacero strojov. Preferované sú predovšetkým vodné skútre Sea-Doo, ktoré sa dajú požičať vo verzii pre celú rodinu. Výhodou požičania vodného skútra je to, že nepotrebujete vlastniť žiadny špeciálny doklad. Musíte však jazdiť len vo vyhradenom areáli pod dozorom inštruktora s preukazom vodcu malého plavidla. Vodný skúter vám napriek tomu pripraví zopár adrenalínových momentov a zažijete pocit obrovskej slobody. Odvážnejší jazdci si na skútri môžu vyskúšať rôzne skoky alebo prudké otočky. Možno napokon na jazdu na skútri presvedčíte aj svoju drahú polovičku. Bezpečnosť je zaručená vďaka ochranným prilbám a záchrannej veste.

Waterskiing

V lete sa síce nedá lyžovať na snehu, ale na vode áno. Waterskiing, lyžovanie na vode, je činnosť, ktorou sa dokážete v horúcich dňoch na jednej strane schladiť vo vode a na druhej rozbúchať srdce na maximum. Vodné lyžovanie nie je úplne pre každého. Udržať sa na vode je silovo náročné, a preto waterskiing odporúčame ľuďom s lepšou kondíciou. Princíp vodného lyžovania je však jednoduchý. Na nohy si pripevníte špeciálne lyže a po vode vás bude ťahať čln alebo vlek. Skúsenejší lyžiari dokážu na vode robiť vysoké skoky a premety či lyžovať sa na vlastných nohách. Ak si na tento šport netrúfate, zážitkom je samotné sledovanie vodných lyžiarov.