Životný štýl

Aké osvetlenie sa hodí do kuchyne?

1206
0
Zdieľaj
Aké osvetlenie sa hodí do kuchyne?

Poradíme vám, aký druh osvetlenia najlepšie zapadá do kuchyne, z akých prvkov sa skladá a aké alternatívy pri ňom máte na výber.

Ako osvetliť kuchynskú linku?

Kuchyňa by mala na obyvateľov domu aj na návštevníkov pôsobiť príjemným dojmom, a preto zvykne byť ladená do teplých odtieňov, ako je oranžová, žltá alebo červená farba v spojení s bielou. Tieto farebné tóny dokáže podčiarknuť kvalitné osvetlenie, ktoré plní zároveň aj praktickú funkciu a malo by byť sústredené predovšetkým na kuchynskú linku. Práve táto časť kuchyne je totiž štandardne tou, pri ktorej trávime počas prípravy jedla najviac času. Mala by tak disponovať primeraným zdrojom svetla, pričom prirodzené osvetlenie dopadajúce za bežných okolností do kuchyne často nie je dostačujúce.

Jednou z najpraktickejších možností je LED osvetlenie kuchynskej linky dodávajúce kuchyni nádych modernosti a pokroku. Pozostáva z LED pásov s napájacím zdrojom v rozsahu 12 až 24 voltov, ktoré sú k dispozícii v studenom, neutrálnom, prípadne teplom bielom prevedení. Nemenej podstatnou časťou každého LED osvetlenia je hliníkový profil chrániaci pásik pred vplyvom okolitého prostredia a zaručujúci jeho chladenie.

Ideálna voľba LED pásov

Dĺžka jednotlivých pásov sa pohybuje v rozmedzí od 5 do 15 metrov a vďaka tomu, že sa skladajú z menších častí, môžete ich jednoducho prestrihnúť obyčajnými nožnicami a adaptovať tak pás na rozmery vašej kuchynskej linky. Do kuchyne si môžete zvoliť odlišné LED pásy s rôznym stupňom svietivosti, počtom LED čipov, napätím a príkonom. Kuchynskú linku napríklad vynikajúco osvietia pásy zo série PROFI SMD1808 vybavené 120, prípadne 240 LED čipmi, disponujúce príkonom 9, 6 W/m, prípadne 14 W/m a s napätím v rozsahu od 12 do 24 voltov.

S praktickou predĺženou zárukou až na 5 rokov si uvedené pásy môžete zadovážiť za výhodné ceny u predajcu LEDprodukt, ktorý je priamym dovozcom produktov od uznávaných svetových výrobcov. Jednotlivé osvetlenia sú pritom starostlivo testované, čo je zárukou kvality a zároveň je možné v prípade záujmu požiadať o dodanie LED pásov v presnej dĺžke, v akej ich potrebujete.