Dobrá rada

Ako si vybrať kvalitnú prírodnú kozmetiku?

1630
0
Zdieľaj

Každá žena chce mať žiariacu zdravú pleť, ktorá je chránená pred škodlivými vonkajšími faktormi, ktoré dnes číhajú žiaľ na každom kroku. Ak sa skutočne zaujímate o zdravie svojej pokožky, určite budete chcieť používať kvalitné produkty, ktoré sú skutočne zdravé pre vašu pokožku. Ako si vybrať ekologický produkt, ktorý bude šetrný nielen k vašej pokožke, ale tiež životnému prostrediu?

Vedeli ste, že ?

Vedeli ste, že naša pokožka absorbuje až 60% látok, ktoré aplikujeme v našej každodennej rutine? Ak vás to neprekvapuje, prichádzame s ešte horšou správou. Ak ste tehotná, dajte si pozor na produkty, ktoré používate. Totiž, škodlivé chemikálie spôsobujú najviac chorôb, ak sú do tela absorbované počas vývoja plodu. Čo je ešte viac zarážajúce je fakt, že toxické látky môžu viesť k vážnym chorobám ako je rakovina alebo neplodnosť.

Akú kozmetiku mám zvoliť?

Ak ste aj vy presvedčený o tom, že používanie ekologických produktov je tou pravou voľbou aj pre vás, otázka znie: „Mám zvoliť ekologickú alebo organickú kozmetiku?“ Aké sú rozdiely a aká by bola najlepšia voľba pre vašu pleť? Prírodná eko drogéria obsahuje zložky pochádzajúce z rastlín a minerálov. Prísady ako aloe, harmanček, bambucké maslo, včelí vosk alebo éterické oleje majú pre vlasy i pokožku veľa výhod, aj keď nie sú úplne organické. Organická kozmetika neobsahuje žiadne chemické prísady. Skladajú sa z rastlinných zložiek, ktoré sú zdravé a organické, bez toho, aby boli ošetrené herbicídmi alebo inými chemickými hnojivami.

Na rozdiel od prírodných kozmetických prípravkov musia mať na získanie ekologického certifikátu oveľa vyšší stupeň rastlinných prísad, čo je možné zistiť v príbalovom letáku. Havliková apoteka je skvelou voľbou pre všetkých tých, ktorí hľadajú vysokokvalitnú kozmetiku, ktorá je nielen šetrná k pleti, ale tiež životnému prostrediu, ktoré žiadnym spôsobom nezaťažuje. Voňavá, liečivá a prírodná kozmetika naureus.sk  čaká len a len vás!