Životný štýl

On bol ten najlepší chlap s najväčším srdom: Potom prišiel ten osudný večer…

951
0
Zdieľaj

Nie vždy sa dejú veci tak, ako si predstavujme. Nie vždy však aj vyjdú podľa toho, ako si ich zariadime. Hoci vynakladáme nemalé úsilie a do vzťahu vkladáme všetko, osud to s nami mieni zrejme úplne inak a nastavuje si vlastné pravidlá. Podobný osud postretol aj Natašu s jej milovaným Romanom. Pripravte sa na poriadnu dávku emócií.

Konečne ten pravý

Keď sa Nataša zoznámila s jej priateľom, nebola to hneď láska na prvý pohľad. Z predchádzajúcich vzťahov bola už v otázke vzťahov opatrnejšia a Roman ju akosi neočaril hneď. Dokonca ich prvé stretnutie sa malo odohrať ako ,,náhoda“:

,,V ten večer som bola s mojou vernou priateľkou v bare. Niečo sme už popili a neskôr sa aj dobre zabávali. Ona mala už rodinu a deti, ja som ešte stále nestretla toho pravého pre rodičovstvo. Ani som to nijako nesilila, hoci som bola v tom čase bez partnera. No a v ten večer sme zahliadli partiu mužov. Jeden z nich sa mi veľmi páčil a celý čas pozeral našim smerom, dalo by sa povedať, že sme flirtovali očným kontaktom. Keď sme už mali vypité viac ako dosť, tak prišiel ku nášmu stolu a prizval nás k tomu jeho. Musím povedať, že sme sa skvele bavili. Čo sa však na začiatku zdalo ako skvelá zábava, vyvrcholilo katastrofou. Jeden z nich začal viac ako nevhodne obťažovať moju priateľku a pri mne sediaci nápadník len kývol rukou, aby si predsa užila. Aj napriek môjmu naliehaniu sa nič nedialo a ja som nakoniec prudko vstala a z celej sily buchla po stole, až popadalo zopár štamprlíkov. Až vtedy sa všetci spamätali. No ja som sa už nemohla ďalej tváriť, že sa nič nestalo, keď táto banda chlapíkov bola zjavne zvrátená,“ opisuje začiatky Nataša, ktorej sa prvý večer v spoločnosti partie jej milého vôbec nepozdával.

,,Janku som schmatla za ruku a vybrali sme sa smerom von z baru. V tom ma však niekto jemne schmatol za rameno. Prudko som sa otočila a bola som pripravená niekomu riadnu vraziť. Na moje prekvapenie stál pred nami jeden veľký chlap z tej partie. Presne ten, ktorý celý čas na nás len tíško hľadel a mala som z neho skôr pocit, že je riadne hanblivý. Taký milý macko, ktorý mi prišiel z tých všetkých úchylákov ako ten najpriateľskejší. Zavolal nám taxi a odprevadil nás k autu. Za svojich priateľov sa ospravedlnil a pred zabuchnutím dverí od auta mi ešte strčil vizitku do rúk, že ak by som čokoľvek potrebovala, mám sa mu len ozvať. Tvrdil, že chce rekompenzovať správanie jeho priateľov a spraví pre mňa, čo si zažiadam. Hoci mi táto ponuka prišla mierne zvrhlá, niečo mal ten veľký chlap v očiach. Hneď som to nevedela presne definovať, no neskôr, keď som sa hlbšie zamyslela nad jeho ponukou, mi to náhle doplo. Bola to dobrota. Z jeho očí vychádzala obrovská dobrosrdečnosť. Navyše bol aj veľmi milý a niečo ma nakoniec prinútilo, aby som sa sním ešte aspoň jeden jediný krát stretla. Nechcela som od neho naozaj nič. Prilákali ma len tie jeho oči.“

Milé prekvapenie

,,Po dlhšom váhaní som mu nakoniec zavolala. Hlas mal hlboký, no taký upokojujúci. Dohodli sme sa na stretnutí, ja som sa vyhovorila na priateľku, že by sa mu chcela poďakovať a ja taktiež. Nechcela som vyznieť ako nejaký vypočítavec, tak som mu navrhla, že ho pozývam na kávu a zákusok. Keď som prišla, už sedel v dohodnutej kaviarni a široko a úprimne sa usmieval. Neviem, ako to robil a čím ma dostal, ale cítila som sa pri ňom úžasne. Po nejakých dvoch hodinách som bola presvedčená o tom, že on je budúcim otcom môjho dieťaťa. Tú neskutočnú ochotu, dobrotu a zmysel pre humor, ktorými si ma doslova omotal okolo prsta, bola až magická. Cítila som sa pri ňom taká istá, taká ochránená a milovaná,“ opisuje s láskou v očiach. A netrvalo dlho, keď slovo dalo slovu, obrúčka sa spojila s obrúčkou a ich lásku spečatili spoločným synom. Ako Nataša opisuje, boli to jej najkrajšie dva roky života aké kedy zažila. Aj keď sa to zomlelo rýchlo, neprišlo jej to neprirodzené, pretože Romana milovala tou najväčšou a najúprimnejšou láskou.

Rozprávka s nešťastným koncom

,,Poznáte to, keď sa vám všetko to šťastie náhle zrúti ako domček z karát?“ pýta sa Nataša roztraseným hlasom. Prichádza najbolestivejšia pasáž.

,,Všetko bolo také krásne. Naozaj neviem, kde nastala chyba, prečo sa to stalo. Som na vine ja? On? Dieťa? Tieto otázky som si položila najmenej 100 krát a stále neviem nájsť odpoveď. Roman začal byť v poslednom čase veľmi divný. Často sa so mnou nerozprával, neodpovedal mi na otázky, neprejavoval mi lásku. Stále častejšie a na dlhší pobyt cestoval na služobné cesty. Začal sa opäť viac stretávať s priateľmi a ja som stále viac a viac ostávala sama doma s dieťaťom. V jeden večer prišiel opitý domov. Ledva ma pozdravil a z tej opitosti sa len zvalil na gauč oblečený a obutý. Ten pohľad ma ničil. Ako sa mi mení pred očami a ja som nevedela, kde a prečo nastal ten zlom. Spravila som niečo, čím som v minulosti pohŕdala a čo som považovala za ponižujúce. Vošla som mu do mobilu, pretože ho nechal odblokovaný. Keď som očami prechádzala správy na rôznych zoznamovacích aplikáciách, musela som sa rukou zachytiť o stenu, inak by som sa zosypala ako vrece krumpieľ. Našla som stovky vymenených správ od rôznych ľahkých žien. On v nich opisoval dĺžku svojho penisu, predstavoval tým ženám, ako to má v posteli najradšej a aké sexi oblečky preferuje, hoci mne také niečo nikdy nevravel. Posielal im aj fotky svojho penisu a ony jemu na oplátku ich obnažené prirodzenie. Dvoril im a opisoval ich krásu a dohadoval si stretnutia s rôznymi, na pohľad promiskuitnými a ľahkými ženami. Zbalila som si okamžite kufre a hneď na ďalší deň odišla a zobrala aj malého. Dodnes som pochopila len to, že si zrejme potreboval zvyšovať svoje zadupané svedomie. Ale takýmto spôsobom? Myslí si, že bude takto niekedy šťastný? Neprajem mu nič zlé, ale zvrhlíkov vo svojom živote neakceptujem. Druhú šancu mu nemôžem dať, už by som mu nikdy nedôverovala.“