Zdravie a Krása

Bolestivá menštruácia, prechod, akné či neželané ochlpenie? Za všetko môžu hormóny! Čím ich skrotíme?

3193
0
Zdieľaj

Nejeden z nás sa už neraz stretol s podobnými problémami. Tí, ktorých tieto ťažkosti obchádzajú alebo ich poprípade nikdy nezažili, si môžu zagratulovať a my môžeme len tíško závidieť. Populácia je ale veľká a hormóny sa netýkajú výsostne len žien. S takou pubertou nás často sprevádzalo nepekné akné, ktoré v tomto citlivom období neraz spôsobilo depresie či znížené sebavedomie.

Zázračný Konopný olej

Áno, čítate dobre. Stále obľúbenejšie a slávne výrobky z konope zažívajú vrchol slávy nie len ako doplnky stravy zvanými CBD (ktoré mimochodom u našich rakúskych susedov zakúpite takmer všade – na ulici v automate), ale je aj veľmi populárny v medicíne. Pri ťažko chorých pacientoch však treba brať do úvahy, že potrebujú ,,silnejšiu dávku“ a tým pádom aj s obsahom THC na predpis. Náš konopný olej však túto látku neobsahuje. Je to za studena lisovaný olej zo semien a je určený ku každodennej konzumácii vrátane detí. Jeho cena sa pohybuje od 10 Eur za 250ml, čo je akceptovateľná čiastka.

Ďalej obsahuje približne 80% esenciálnych mastných kyselín, prevažne Omega 3 a 6 mastné kyseliny, ktoré sú veľmi dôležité pri správnej funkcii mozgu, ak ho pijú tehotné a dojčiace matky, pomôžu tak svojim bábätkám pri jeho správnom vývine. Je bohatý na  vitamíny A, D, E, chlorofyl, fytosteroly, vápnik, horčík, draslík a železo. V kozmetických prípravkoch pomáha spomaľovať procesy starnutia kože, hydratuje pleť, zvláčňuje a redukuje tvorbu vrások. Vlasom dodáva lesk a nechtom svoju tvrdosť.

Poďme sa spoločne pozrieť na výpovede troch ľudí s rôznymi ťažkosťami:

Ivana (45): ,,Som žena v prechode. Prudkými návalmi tepla, častými zmenami nálad a celkovými nepríjemnými pocitmi som trpela pomerne často. Odrazilo sa to na mojej vnútornej pohode a správaním sa k najbližším. Potom mi sestrina priateľka odporučila konopný olej. Vraj už s ním mala dobré výsledky. Povedala som si, čo môžem stratiť, no nie? A tak som si ho zaobstarala a pila. Musím vám povedať, už po približne dvoch týždňov sa mi polepšilo. Od tej známej som ešte dostala tri druhy ženských bylín, ktoré pijem spolu aj stým olejom. Pijem alchemilku pasienkovú, kapsičku pastiersku (môže byť aj tinktúra) a rebríček obyčajný. Prešlo už niekoľko mesiacov a ja sa cítim fantasticky! Vrelo odporúčam!“

Marko (16): ,,Puberta mi spôsobuje strašné akné. Moja tvár vyzerala ako posiata krupicou. Často som počúval posmešné komentáre od mojich spolužiakov. Ja som však celkom trpezlivý a nechal som si poradiť od odborníka. Každý deň musím piť konopný olej. Akné sa výrazne zlepšilo a myslím, že sa mi zlepšila aj nálada. Okrem neho beriem na svoje ťažké akné aj tinktúry pre chlapcov: Kotvičník P56 + T35 plamienka zamatovohlúbiková + Helmifit SV3.“

Petra (31): ,,Celý život som mala problémy s hormonálnou poruchou. V puberte som mala akné, po pôrodoch sa upravilo, avšak ostalo mi nepríjemné nafukovanie brucha a kŕče v období menštruácie. Ako plus bonus sa mi pred mojimi mesiačkami spravila bolestivá jedna, alebo viac vyrážok na tvári, ktoré sa mi prenášali až do ďalšej menštruácie. Hoci konopný olej pijem už dávno, v minulosti som žiaľbohu o ňom nič netušila. Nie som však poriadna a olej často zabúdam piť. Ak vynechám pár dní, nič sa nedeje. Ak je to však aj pár týždňov, kŕče, podráždenosť a tie hnusné vyrážky sú opäť tu, takže mi nič iné neostáva, len ten super olej piť,“ uzatvára Petra, ktorej vraj konopný olej príliš nechutí.

Na čo všetko je ešte konopný olej účinný?

 • pri kožných a autoimunitných ochoreniach
 • proti civilizačným chorobám
 • prevencia proti rakovine či cukrovke
 • odbúrava z tela cholesterol
 • znižuje tlak krvi
 • podporuje rast vlasov, nechtov
 • má priaznivý vplyv na stav pleti a pokožky (aj vonkajšie použitie)
 • výrazne posilňuje imunitný systém
 • pre zdravé srdce a obehový systém
 • hormonálna rovnováha (najúčinnejší)
 • má regeneračné a protizápalové účinky
 • pre uvoľnenie svalstva a kŕčov
 • regenerácia po výronoch, zlomeninách, operáciách a ožarovaní
 • zmierňuje rozvoj alergických reakcií
 • na spáleniny od slnka

Presvedčili vás výsledky tohto úžasného oleja? Pokiaľ máte v rodine podobné problémy, vyskúšajte jeho telu blahodarné účinky a riaďte sa heslom : Pokiaľ mi nepomôže, tak mi neublíži!