Technika a Internet

Divoké zviera vo vašej obývačke? Vďaka Google je to teraz možné

2608
0
Zdieľaj

Nedráždi tigra bosou nohou. Alebo hada? To je jedno. V podstate môžete dráždiť veľa zvierat, pokiaľ nie sú naozajstné. Spoločnosť Google zdá sa nemá hraníc v ničom. Ešte minulý rok v rámci svojho podujatia Google I/O 2019 predstavila viacero noviniek. Okrem iného prišla s možnosťou rozšírenej reality priamo vo vašom mobile. Pomocou funkcie Augmented Reality (skratka „AR“) si teraz môžete do svojej obývačky priniesť 3D zvieratá, ako sú napríklad lev, tiger, žralok alebo tučniak.

Ako na to?

  1. Otvorte si iPhone alebo Android prehliadač
  2. Zadajte názov zvieraťa (napríklad „medveď“)
  3. Posuňte zobrazenie nadol, kým sa nezobrazí „Stretnite sa zoči-voči so zvieraťom medveď hnedý v životnej veľkosti“
  4. Ťuknite na položku „Zobraziť v 3D“
  5. Posúvajte telefónom po miestnosti
  6. Hotovo! Vo vašej izbe vidíte medveďa v celej jeho kráse

Hoci zatiaľ neexistuje žiadny oficiálny zoznam zvierat Google 3D, my ponúkame zoznam dostupných zvierat, ktoré môžete vyskúšať: lev, tiger, gepard, jež, kačica, tučniak cisársky, vlk, had, orol, medveď, aligátor, kôň, shetlandský poník, ara, korytnačka, mačka, chobotnica, žralok, panda, čertotvará ryba, koza, ara, prasa, medvedík čistotný, pes, (konkrétne rotvajler, buldog, labrador, mopslík). Počet 3D zvierat je zatiaľ obmedzený, Google ale neustále pracuje na vylepšeniach a doplneniach.

Predvolená veľkosť je skutočná veľkosť zvieraťa. Na obrazovke svojho telefónu môžete prstami zviera zväčšovať, zmenšovať, presúvať, otáčať. Takéto zviera si môžete následne doma odfotiť alebo prostredníctvom nahrávania obrazovky aj natočiť.

Ku každému zvieraťu, ktoré Google takto vytvoril do 3D verzie, nájdete aj základné informácie. Napríklad do akej triedy patrí, koľko váži, kde žije či koľko sa dožíva. Niektoré dokonca vydávajú aj rôzne zvuky. Deti, ale aj dospelí sa tak môžu nielen zabaviť, ale aj niečo naučiť z pohodlia domova. Deti majú rady zvieratká, preto chcú o nich čítať, spoznávať, navštevovať v zoo alebo na farmách.

Ak sa vám zdá, že ste už o podobných funkciách čítali, pamätáte si dobre, Google už v roku 2016 spustil službu, ktorá umožnila používateľom počúvať zvuky zvierat vo výsledkoch ich vyhľadávania.

Čoskoro však nová funkcia neponúkne len zvieratá, ale aj autá a ďalšie zaujímavé objekty. Už teraz začala spoločnosť Google spolupracovať s rôznymi svetovými značkami. Možno si čoskoro budete môcť vo svojej garáži natočiť aj nové Ferrari alebo previezť sa vo virtuálnom vesmíre. Už teraz je možné si prehliadať jednotlivé vesmírne objekty, ako sú mesiace a planéty. Okrem toho Google ponúka možnosť prezrieť si 3D ľudské telo a jeho jednotlivé systémy. Kto vie, možno si budete môcť vyskúšať online oblečenie bez toho, aby ste si ho reálne obliekli. Dokonca si môžete vo virtuálnej realite vybrať nábytok do domu.