Zdravie a Krása

Flavonoidy ako ochrancovia zdravia a vitality

1505
0
Zdieľaj

Všetko, čo pochádza z prírody je pre naše zdravie tým najlepším. Medzi zázračné prírodné látky patria flavonoidy, ktoré sa získavajú z rôznych rastlín. Skoro všetky patria medzi silné antioxidanty pôsobiace proti voľným radikálom. Sú bojovníkmi na našej strane a pomáhajú nám eliminovať vznik obávaného ochorenia – rakoviny.

Zelená je farba zdravia

Pri pohľade na zelenú farbu iste pociťujete úľavu a pokoj. Nielen farba, ale aj zelené rastliny sú nášmu zdraviu prospešné. Práve zo zelených rastlín pochádzajú flavonoidy, ktoré sa získavajú z ovocia, zeleniny, byliniek a kvetov. Ide o organické chemické zlúčeniny blahodarne pôsobiace na ľudský organizmus. Okolo nás sa vyskytuje množstvo nástrah vo forme voľných radikálov, ktoré zapríčiňujú vznik mnohých chorôb. Ide hlavne o nádorové ochorenia trápiace čoraz väčšiu populáciu ľudí. Aj s týmto strašiakom sa dá pobiť prostredníctvom flavonoidov.

Ako nám flavonoidy pomáhajú

Flavonoidy chránia vnútorné prostredie organizmu. Sú akousi neviditeľnou stenou, ktorá zabraňuje rastu nádorových buniek. Jednou z takýchto látok je napríklad hyperosid, ktorý je veľmi silným antioxidantom získavaným z ľubovníka bodkovaného. Účinok hyperosidu proti rakovine bol vedecky dokázaný. Všetky flavonoidy navyše účinne posilnia váš imunitný systém a podporia zdravé fungovanie orgánov, vrátane správnej činnosti srdca. Výskumníci odhalili v rastlinách už vyše 8000 rôznych flavonoidov, ktoré znižujú riziko vzniku rakoviny. Pomáhajú aj ľuďom, ktorí už ochoreli a musia prechádzať chemoterapeutickou liečbou. Flavonoidy totiž znižujú nežiaduce účinky silnej chemoterapie.

Nielen zdravie, ale aj krása

Zdravie je na prvom mieste, ale aj krása a pevné telo majú svoje miesto na našom rebríčku hodnôt. Preto vás iste poteší informácia, že mnohé flavonoidy vám dopomôžu k štíhlej figúre. Napríklad xanthopurpurin, ktorý sa získava z rastliny nazývanej morená srdčolistá. Menovaný flavonoid povzbudí váš metabolizmus a postará sa o jeho správnu činnosť. Vďaka tomu budete mať pod kontrolou svoju hmotnosť a taktiež normálnu hladinu glukózy v krvi. Flavonoidy sa nenachádzajú len v prírode. Dajú sa zakúpiť i v špecializovaných obchodoch. Napríklad na internetových stránkach renomovanej firmy Alchimica , ktorá je dodávateľom viac ako 60 tisíc chemikálií pomáhajúcich pri výskume a výrobe liečiv. Alchimica je firmou s dlhoročnou tradíciou a overenými dodávateľmi, vďaka ktorým buduje lepšiu budúcnosť pre nás všetkých.