Dobrá rada

Dobré rady, ako vybrať kvalitné šperky

1163
0
Zdieľaj

Chcete potešiť svoju polovičku, priateľku, mamu, babku, alebo len hľadáte originálny darček pre svojho blízkeho? Šperky sú ideálnym riešením. V tomto článku vám poradíme, ako vybrať skutočne dobrý šperk, ktorý bude robiť radosť.

Hoci výber šperku sa na prvý pohľad môže javiť ako jednoduchá záležitosť, opak je častokrát pravdou. Predovšetkým, ak sa snažíte vybrať skutočne dobrý šperk, ktorý spraví obdarovanej osobe alebo vám samotným pravú radosť. Poďme sa teda pozrieť na niekoľko základných rád, ako dobré šperky vyberať.

Investujte do kvality

Prvé a zároveň najdôležitejšie kritérium, na ktoré by ste pri výbere šperkov mali dbať, je práve kvalita. Už len tým, že vojdete do neznačkového lacného obchodu so šperkami, ktorý ponúka rozličné falzifikáty značkových šperkov, šperky z falošného zlata, striebra a podobne, robíte závažnú chybu, ktorú už ani aplikáciou ďalších rád nenapravíte. Šperky jednoducho nie sú lacné a na to sa treba pripraviť. Samozrejme, za špičkové kvalitné šperky nemusíte utratiť celý majetok, stačí len voliť správne klenotníctvo.

Naším tipom je klenotníctvo Oriens. To na trhu so šperkami pôsobí už od roku 1920, jeho šperky sú známe po celom svete a obľubujú ich aj populárne celebrity. Oriens sa špecializuje na výrobu unikátnych šperkov, ktoré doslova vyžarujú pozitívne emócie. Už prvý pohľad a dotyk vám vyčarí veľký úsmev na tvári. Skutočne, až takú silu môžu mať kvalitné, precízne vypracované a štýlové šperky Oriens.

Vyberte správny šperk

Keď zvládnete prvý bod a vojdete do kamennej predajne či e-shopu overeného značkového klenotníctva, naskytá sa ďalšia dôležitá otázka – aký šperk vlastne voliť? Ešte predtým, ako sa do klenotníctva osobne vyberiete alebo zavítate do jeho internetového obchodu, mali by ste si ujasniť, aký šperk vlastne zháňate. Ak vyberáte šperky pre vašu partnerku, najprv sa oboznámte s jej zbierkou, ktorú má doma, aby ste náhodou nevybrali zbytočný šperk, ktorý bude len zaberať miesto. Všimli ste si, že vaša partnerka má veľa náramkov a náhrdelníkov, no nemá dostatok náušníc? Vyberte jej kvalitné náušnice. Tak zaručíte, že váš darček nielenže spraví radosť, zároveň ho bude obdarovaná osoba aj aktívne nosiť. Veď, práve na to sú šperky určené!

Šperky podľa postavy?

Pri niektorých šperkoch sa oplatí vyberať aj na základe parametrov osoby, ktorej chcete šperk darovať. Napríklad, pri výbere náušníc by ste mali tvar a veľkosť náušnice voliť podľa typu tváre, aby náušnice čo najlepšie vynikli. Predtým, ako nejaký konkrétny šperk vyberiete, skúste na internete pohľadať nejaké tipy, ako vybrať daný šperk podľa typu tváre či parametrov postavy.

A čo materiál?

V klenotníctve Oriens nájdete šperky vyrobené z rozličných druhov zlata, striebra a chirurgickej ocele, obohatené o perly, drahokamy, polodrahokamy, brilianty a ďalšie zaujímavé prvky. Je už len na vás, aký šperk vás najviac zaujme.

Tak neváhajte a vyberte kvalitné šperky aj vy!