Životný štýl

Dovolenka tak trochu inak

1176
0
Zdieľaj
Dovolenka tak trochu inak

Každý rok chodiť na dovolenku s cestovnou kanceláriou, letieť s desiatkami iných turistov v lietadle, následne sa tlačiť v transferovom autobuse… Aj vás už omrzel tento druh dovolenky? Je na čase vyskúšať niečo nové. Niečo, čo v sebe nesie spojenie pohodlia a štipky adrenalínu.

S partiou i vo dvojici

Jednou z možností, ako sa vyhnúť davom turistov, je stráviť dovolenku na Slovensku niekde v lese pod stanom. Zábavu si vychutnáte pri vodnej ploche, kde sa dajú vyskúšať mnohé možnosti vodných športov. Napríklad môžete skúsiť čoraz viacej obľúbenú jazdu na vodnom skútri. Možno dokonca natrafíte na konci sezóny na vodný skúter na predaj a dostanete sa k silnému stroju za babku. Druhou možnosťou je nasadnúť do automobilu a nájsť si opustené miesto pri slovenskom mori v Chorvátsku alebo na severe Talianska. Táto možnosť je síce tiež veľmi lákavá, ale stále ide o nudné, veľakrát prežité a ničím nezaujímavé cestovanie. Preto skúste úplne iný spôsob dopravy. Napríklad trojkolku. Nemáme na mysli detské vozidlo, ale silný a mohutný stroj, ktorý vás dokáže prepraviť stovky kilometrov od domova. Trojkolky sa stávajú obľúbeným dopravným prostriedkom, ktorý v sebe spája podobné pocity ako jazda na motorke a pohodlie ako jazda automobilom. Trojkolku môžeme taktiež prirovnať k štvorkolke, pretože sa podobne ako štvorkolka radí medzi motocykle, ale na jej riadenie potrebujete len vodičský preukaz typu B. Ak sa obávate, že jazdu nezvládnete, skúste si najskôr zajazdiť niekoľko hodín v blízkosti domova a sami uvidíte, že jazda na trojkolke je nielen zábavná, ale aj pohodlná. Na trojkolke môžete cestovať dvaja alebo zaobstarať jeden stroj pre seba a jeden pre svoju polovičku.

Dokonalá jazda

Trojkolka poskytuje vskutku pocity dokonalej jazdy. Samozrejme, že je potrebné vsadiť na stroj, ktorý vás počas dlhej jazdy nesklame po technickej stránke, nebude mať veľkú spotrebu a budete sa v ňom cítiť ako v bavlnke. Všetky tieto vlastnosti spĺňa trojkolka Can-Am Spyder F3, ktorá bola vyvinutá práve s ohľadom na pohodlie počas dlhej cesty. Vývojári si dali záležať, aby bolo sedenie v trojkolke prispôsobené ergonómii tela. Zároveň mysleli na to, že na cestách potrebujete milión drobností, a preto do tela trojkolky zabudovali bohatý úložný priestor. Can-Am Spyder je dostatočne stabilný a zároveň rýchly, čo umožňuje prekonať bezpečne veľké vzdialenosti.