Životný štýl

Efektívne cvičenie takmer bez investície

600
0
Zdieľaj
Efektívne cvičenie takmer bez investície
Efektívne cvičenie takmer bez investície

Jeseň postupne vyháňa športovcov z exteriéru. Je to práve ten čas, kedy začnete hľadať iné formy pohybu a tréningov. Možnosťou je návšteva fitness centra, ale cvičiť sa dá tiež doma. Dokonca aj v malom byte. Efektívny tréning si dokážete zostaviť pomocou dvoch veľmi lacných pomôcok na cvičenie.

V zime sa sústreďte na formovanie

Počas leta je ideálne obdobie na budovanie kondície vďaka kardio pohybu. Môžete chodiť behať, plávať, korčuľovať sa alebo sa venovať cyklistike. Rovnako účinné sú však iné typy tréningov. Zamerajte sa na posilňovanie, ktoré môžete striedať s kardiom vo fitness centre. Domáce posilňovanie vám umožnia dve skladné pomôcky – činky a lavičky na cvičenie. Možno si pod pojmom činky predstavíte hlavne veľké nakladacie činky, ktoré sa využívajú v centrách. Na domáce cvičenie vám rovnako dobre poslúžia jednoručky. Tieto činky sú obľúbené pre svoju variabilitu a zároveň nízku cenu. Činky jednoručky sa dajú kúpiť v rôznej váhovej kategórii, takže si s nimi dobre zacvičia muži i ženy. Aj najťažšie jednoručky sú natoľko skladné, že sa dajú skryť do skrine alebo napríklad pod posteľ. Strednou cenou v kvalite a cene sú pogumované činky, ktoré nie sú hlučné ani pri dopade na zem. Samozrejme, že najkvalitnejšie sú činky chrómové. Tie vám vydržia naozaj celý život. Jednoručky môžu mať pevnú váhu, ale dajú sa tiež zakúpiť varianty s nakladaním závaží. Nebojte sa nižšej váhy, pretože aj s malou váhou dokážete cvičiť dynamické posilňovacie cviky, ktoré vám spevnia línie tela.

Lavička naozaj pomôže

S jednoručkami môžete cvičiť na zemi, v sede na stoličke, ale si k nim dokúpte lavičku na cvičenie. Ak si neviete poradiť a nemáte predstavu, ako by mala lavička vyzerať, kliknite na stránky e-shopu inSPORTline, kde nájdete veľký výber pomôcok na cvičenie. Na domáce cvičenie vám bude stačiť jednoduchá polohovacia lavica, poprípade so stojanom na činky. Na univerzálnej polohovacej lavičke si precvičíte nielen ruky, ale tiež chrbtové svaly a brucho. Tieto univerzálne lavice sú vhodné pre začiatočníkov, ale tiež pre tých športovcov, ktorí si doma potrebujú narýchlo pretiahnuť telo. Ak vás posilňovanie začne naozaj baviť, môžete si k lavici postupne dokúpiť rôzne príslušenstvo podľa vašich finančných a priestorových možností.