Zaujímavosti

Maľovanie podľa čísel: Aká je história a o čo v skutočnosti ide?

1425
0
Zdieľaj
Maľovanie podľa čísel: Aká je história a o čo v skutočnosti ide?
Maľovanie podľa čísel: Aká je história a o čo v skutočnosti ide?

V dnešnej dobe je mimoriadne populárne maľovanie podľa čísel. Je to skvelá vec aj pre ľudí, ktorí nie sú moc nadaní pre umenie. Vďaka číslam sú z nich však hotoví maliari. Maľovanie podľa čísel je skvelá vec, ktorá odbúrava stres a prináša vám dokonalý odpočinok.

Aká je história maľovania podľa čísel? Vynálezcom tohto unikátu je Dan Robbins. Je to americký umelec a vášnivý maliar, ktorý v jednej firme dostal úlohu, aby podporil predaj farieb. Napadlo mu len jedno riešenie a tým je maľovanie podľa čísel. Táto činnosť sa čoraz viac dostávala do popredia, pričom to bola obľúbená aktivita najmä počas druhej svetovej vojny. Išlo o akýsi spôsob trávenia voľného času vyplnením vlastnou kreativitou.

Po tomto období sa maľovanie podľa čísel rozmohlo až do takej miery, že sa to začalo predávať po celom svete. Ľudia si tento typ maľovania obľúbili a stalo sa to nevyhnutnou súčasťou ich každodennej činnosti. Predaj akrylových farieb sa tak podstatne zvýšil a Dan Robbins si získal obrovskú popularitu. Dôvodom bola jeho kreativita vymyslieť niečo také, ako je maľovanie podľa čísel. Samozrejme, za celým vývinom stálo oveľa viac ľudí.

Čo je to maľovanie podľa čísel?

O čo v skutočnosti vôbec ide? Maľovanie podľa čísel má určitú predlohu, ktorej sa je potrebné držať. Na tejto predlohe sú vyznačené čísla a farby. Aj napriek tomu, že nie všetci sú umelci, dokážu vytvoriť úchvatné umelecké dielo. Na použitie vám postačia akrylové farby a chuť niečo kreatívne vytvoriť. Ide skutočne o relaxačnú metódu, pri ktorej aj vy dokážete odbúrať akékoľvek negatívne myšlienky.

Ako začať maľovať?

Maľovanie podľa čísel nie je nič, čo by ste nedokázali. Ako však začať? Potrebné je zvoliť si tú správnu náročnosť. Na začiatok vám odporúčame najľahšie verzie. Tie, ktoré sú vhodné aj pre malé deti.

Tak sa s touto činnosťou budete vedieť oboznámiť čo najlepšie. Následne si zvoľte náročnejšie obrazy ale vždy až po tom, čo ste si istí, že zvládate tie predtým. Vysvetlenie je jednoduché. Ak by ste ihneď išli na tú najvyššiu náročnosť, mohlo by vás to celé odradiť. Okrem iného, jednotlivé stupne náročnosti si budeme popisovať v tomto článku tiež.

Čo všetko budete potrebovať?

Výbava na maľovanie podľa čísel nie je vôbec finančne náročná. Postačí vám len niekoľko akrylových farieb, štetce a maliarska sada. Základom je, samozrejme, zakúpený motív a plátno. Okrem iného, skvelé je naladiť sa na túto činnosť tak, aby ste sa na maľovanie tešili.

Staňte sa umelcom

Tak, ako sme si už spomínali, nemusíte byť hotovým expertom, aby ste dokázali namaľovať úchvatný obraz. Maľovanie podľa čísel je skutočne jednoduchá činnosť, ktorú dokáže vykonať každý. Na jednej strane to pripomína maľovanky z detstva, rozdiel je len v tom, že v tomto prípade máte vyznačené konkrétne čísla, ku ktorým patria jednotlivé akrylové farby.

Z ničoho hotové dielo

Na začiatku máte pred očami len bezfarebné plátno s malými číslami. V tom momente si môžete povedať, že toto vážne nie je pre vás. Ale pozor! Len tak ľahko sa nevzdávajte. Keď sa do toho pustíte, tak zistíte, že je to niečo, čo vám dodá ducha kreativity. Z čiernobieleho plátna zrazu vznikne krásny farebný obraz, ktorý si zamilujete.

Pre dobrý pocit…

Množstvo nadšencov maľovania podľa čísel túto činnosť vykonáva pre seba a svoj dobrý pocit. Rozhodne sa niet čomu čudovať. Neverili by ste, ako dokáže maľovanie podľa čísel odbúrať stres. Ide o relaxačnú metódu, vďaka ktorej prídete na iné myšlienky. Samozrejme, vytvorené obrazy môžete aj predávať, avšak ide o ten pocit, keď to namaľujete.

Pocit, že ste niečo úchvatné dokázali, pritom ste na to nemuseli použiť kvantovú fyziku. Stres je v dnešnej dobe súčasťou každého z nás, preto ho je potrebné čo najviac eliminovať. S maľovaním podľa čísel do jednoducho dokážete!

Príval pozitívnych myšlienok rozhodne nie na škodu. Obrazy vytvorené maľovaním podľa čísel vám to prinesú. Na vlastnej koži pocítite úspech, spokojnosť a hrdosť. Je to skvelý spôsob, ako sa uvoľniť a prirodzene si zvýšiť sebavedomie.

Vhodné pre všetkých

Možno by ste neverili, ale maľovanie podľa čísel je činnosť, ktorú môže vykonávať skutočne každý. Či už ide o deti, dospelých či seniorov, každý sa v tomto smere dokáže nájsť. Čo sa týka detí, pre nich je to obzvlášť niečo extra. Detské namaľované obrazy sú, samozrejme, o čosi jednoduchšie a nastavené tak, aby to každé dieťa zvládlo. Maľovanie podľa čísel pre deti je skvelou alternatívou na vyplnenie voľného času.

Inšpirácia na darček

Ručne maľovaný obraz je skvelým riešením ako darček pre blízkych. Ak momentálne hľadáte ideálny darček pre blízkych, nič nie je viac ako niečo ručne vyrobené. Obrazy maľovania podľa čísel potešia skutočne každého. Okrem iného, v súčasnosti nájdete na trhu širokú škálu námetov, a tak môžete namaľovať obraz podľa záľub toho druhého.

Ak si nebudete vybrať z konkrétnej ponuky, v dnešnej dobe je tiež možnosť vytvoriť takýto obraz podľa vlastnej fotografie. V tom prípade ide o skutočne originálny darček, ktorý jednoducho poteší každého, a to bez rozdielov. Motívy sú však vyrábané tak, aby sa zapáčili mužom, ženám, deťom či seniorom. Rozhodne si tak máte z čoho vyberať.

Naučte sa trpezlivosti

Maľovanie podľa čísel vás naučí mať väčšiu dávku trpezlivosti, motoriky a objavíte aj vlastnú kreativitu, o ktorej možno ešte stále neviete. To platí aj u detí, ktoré túto aktivitu budú zbožňovať. Maľovanie podľa čísel pre dospelých je skvelou aktivitou na vyplnenie voľného času. Hlavne pre tých, ktorí majú plnú hlavu myšlienok z práce. Vďaka maľovaniu prídete na iné myšlienky a svoju prácu a problémy tak budete vedieť dať preč z hlavy aspoň nachvíľu.

Rozdiely v náročnosti

Nemusíte sa obávať, že to nezvládnete. Môžete si totiž vybrať z viacerých stupňov náročnosti, ktoré si predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

Veľmi ľahké: Tento stupeň je vhodný najmä pre začiatočníkov, poprípade pre deti. Čísla sú veľké a vystačíte si aj s malým počtom farieb. Tiež treba spomenúť, že ak si zameníte farby, tak to vôbec nevadí. Pri maľovaní by ste sa totiž mali prejaviť hlavne vy.

Jednoduché: Stupeň, ktorý je vhodný pre školákov, poprípade pre dospelých, ktorý s maľovaním podľa čísel len začínajú. Tvary sú pravidelné a nenájdete tu nič zákerné. Ide čisto o relaxáciu a poriadnu dávku zábavy.

Stredné: Táto náročnosť je vhodná pre ľudí, ktorí nemajú problém s motorikou. Pre malé deti sa stredný stupeň už neodporúča. Čísla sú o čosi menšie a niektoré tvary sa môžu prelínať. V tomto prípade je väčšia dôslednosť nutná. Namaľovaný obraz je s jasnými detailmi.

Zložité: Tento stupeň je vodný pre ľudí, ktorí túžia namaľovať už niečo náročnejšie. Po vyskúšaní si menších náročnosti budete pravdepodobne aj vy prahnúť po niečom viac. V tomto prípade však budete potrebovať maximálne sústredenie. Plôšky budú malé a znásobí sa aj počet použitých farieb. Táto úroveň je vhodná pre ľudí s perfektnou motorikou.

Veľmi zložité: Pri tejto úrovni počítajte s tým, že obraz namaľovaný podľa čísel bude hotový až počas niekoľkých dní. Rozhodne nejde o jednodňovú záležitosť a tejto aktivite budete musieť venovať čas aj pozornosť. Pri veľmi zložitej náročnosti je nutné striedať veľkosti štetcov a taktiež maliarske techniky. Plôšky sú niekoľko milimetrové, a tak budete potrebovať poriadnu dávku trpezlivosti. Nezabúdajte však, že výsledok stojí za to a neuvidíte rozdiel medzi obrazom od umelca a obrazom namaľovaným vami.

Zlepšite sa v maľovaní

Túžite sa posunúť v maľovaní na iný level? V tom prípade je maľovanie podľa čísel skvelým riešením. Táto činnosť vám dokáže pochopiť to, ako funguje maľba, ako vznikajú obrazy, a tiež ako vznikajú veľké umelecké diela. Zaujímavosťou je, že maľovanie podľa čísel používal na výuku aj známy Leonardo da Vinci. Vďaka tomu naučil svojich študentov maľovať perfektné obrazy.

Záver

História obrazov maľovania podľa čísel je skutočne okúzľujúca. Človek, ktorý chce zvýšiť ekonomiku vymyslí niečo tak kreatívne, ako je táto činnosť. My musíme uznať, že tento nápad skutočne mal obrovský vplyv na ľudstvo. Čím ďalej tým viac sa maľovanie podľa čísel stáva obľúbenou činnosťou mnohých ľudí. Ide o aktivitu, ktorá je vhodná pre všetky vekové kategórie.

Pre väčšinu sa toto maľovanie stalo akousi záľubou, bez ktorej si nevedia predstaviť trávenie voľného času. Okrem iného, obrazy maľovania podľa čísel sú skvelým riešením ako darček pre blízkych. Ide o originálny produkt, ktorý poteší nejednu umeleckú dušu. Nezabúdajte, že taktiež si môžete jednoduchým spôsobom vybrať motív na základe vlastnej fotografie. Tento obraz si následne vymaľujete podľa čísel a výsledok okúzli nielen vás, ale tiež všetkých naokolo.

Neváhajte vyskúšajte si maľovanie podľa čísel aj vy. Ak však na toto skutočne nie ste, ako darček to nikdy nie je zlý nápad. Svoj výber jednoznačne neoľutujete, a to vám my vieme zaručiť! Striedajte maľovanie rôznych náročností a motívov a verte či nie, po krátkej dobe sa z toho stane vaša obľúbená činnosť. Rozšíri vám obzory, kreativitu a dodá poriadnu dávku pozitívnej energie. Tak čo, idete do toho aj vy?