Dobrá rada

Epilácia vs. žiletka: Víťaz je jasný!

2074
0
Zdieľaj
Epilácia vs. žiletka

Koho neotravuje holiť sa pomaly každý druhý deň? Všetky ženy sa naraz zhodnú, že je to riadna otrava. Mnohé si radšej pred pichľavými nohami a intímnymi partiami ako kaktus vyberieme divoký rast našich chĺpkov a holíme sa až po niekoľkých dňoch. Po týždni sa oholiť je pocit neopísateľne krásny a cítime sa neuveriteľne čisto. Tento pocit však vydrží len deň-maximálne dva.

V lete koľké z nás radšej ani nejdú na kúpalisko, lebo sa za naše ,,strnisko“ hanbíme, poprípade sa nám vyhodia nepríjemne, svrbivé pupienky. S takýmto problémom bojuje už aj čoraz viac mužov, keď sa snažia oholiť neželané ochlpenie na rôznych častiach tela.

Epilácia je preto tá najúčinnejšia cesta, ako ostať ,,hladký“ po dobu celého mesiaca. Jej veľkou výhodou je to, že ak ju praktizujete niekoľko rokov, chĺpky sa postupne vytrácajú, pretože logicky ich častým vytrhávaním eliminujete. Pri holení vám, naopak, rastie stále viac a viac nepekného ochlpenia.

Jedna priateľka epiláciu vopred odpísala, hoci ju nikdy nevyskúšala ani len na jedinom centimetri svojej koži. Dôvodom bol, pochopiteľne, strach z bolesti.  Veľa ľudí ju preto ani nikdy nevyskúša, hoci efekt je dokonalý. Prvotný strach z bolesti však ani zďaleka nie je taký hrozitánsky, aký sme si ho vykonštruovali v hlavách. Áno, nebudeme si klamať. ,,Ten krát poprvé“ to nie je nič príjemne, no skúsené epilátorky presne vedia, ako postupovať, aby bola depilácia čo najmenej bolestivá. My vám však prinášame tipy a triky, ako si bolesť minimalizovať. Nezabúdajte však, že druhá-tretia či štvrtá epilácia už takmer vôbec nebolí, pretože vlasový korienok už je oslabený a tým pádom aj bezbolestný.

Aké druhy epilácie sú najlepšie?

Cukrová pasta

Najlacnejší spôsob epilácie je uvarenie si vlastnej depilačnej hmoty. K cukrovej paste potrebujete samozrejme cukor, citrónovú šťavu a čistú vodu. Všetky suroviny varíte, kým masa nezhustne a nenadobudne karamelovú farbu. Takto uvarenú hmotu si prelejeme do pohára a skladujeme. Pasta by mala mať potom ťahavú konzistenciu, ktorú si tlakom prstami nanášate na želané miesta a akoby ,,kotúľate“ do tvaru guličky, pričom sa ,,po ceste“ epilujú chĺpky. Dá sa konštatovať, že si zároveň tlakom ruky regulujete i prah bolesti.

IPL epilátor

Niečo pre citlivé povahy. Ak váš prah bolesti je naozaj nízky, existuje aj pre vás účinný spôsob, ako sa časom chĺpkov nadobro zbaviť. Reč je o IPL depilátore, ktorý svojimi IPL impulzmi vypaľuje chĺpok od korienku. Najskôr sa však musíte dokonale oholiť. Zdôrazňujeme slovíčko OHOLIŤ, inak sa vám vplyvom tepelného lúču chĺpok spáli aj na jeho povrchu, čím tento úkaz následne mierne štípe a zapácha. Tu sa však potrebujete nabiť aj riadnou dávkou trpezlivosti, pretože ,,dokončené dielo“ pozorujete až po niekoľkých rokoch pravidelného používania, no výsledok stojí zato. Chĺpky vám už nikdy v živote nenarastú a vy ste si ich celý ten čas disciplinovane!, no bezbolestne depilovali.

Epilátor

Najrýchlejší spôsob, ako si čo najefektívnejšie odstrániť chĺpky na nohách, je so strojčekom. Nerobte to však v čase menštruácie, kedy je telo mimoriadne citlivé a malé ranky spôsobené dôsledkom depilácie môžu viac krvácať. Výborným prostriedkom, ako ,,prežiť“ rýchlu epiláciu je zaťať zuby a pokožku napnúť plochou ruky. Tlakom si zmiernite bolesť a epilácia bude tak efektívnejšia. Takto si môžete za krátky čas vyepilovať celé nohy. Treba si však po pár dňoch začať robiť peeling, inak vám chĺpky začnú nepríjemne zarastať a pokožka následne svrbí. Preto nezabúdajte na pravidelný peeling.

Chemická depilácia

Alebo epilácia krémom. Takisto bezbolestná forma. Kto však nemá rád chémiu, nech radšej po tomto druhu epilácie nesiaha. Depilačný krém vám síce chĺpok odstráni až do hĺbky korienka, no želaný efekt hladkej pokožky zostane len po dobu jedného týždňa.

Odstránenie chĺpkov voskom

Na záver tu máme náš najobľúbenejší spôsob epilácie. Vosk musíte ohriať a následne ho na pokožku nanášate lekárskymi paličkami. Toto je najefektívnejší a najpresnejší druh epilácie. Urobia vám ho v salóne, no môžete si zaobstarať všetko potrebné aj na domáce použitie. Elektrická vaňa vás vyjde už od 30 Eur a kvalitný vosk cca 16 eur. Voskové lupienky vám pre odstránenie chlpov v oblasti intímnych partií vydržia vyše roka.

Pokožku pred aplikáciou musíte vždy dezinfikovať a používať latexové rukavice, aby sa koža počas ošetrenia zbytočne nezamastila. Máme odskúšané a želaný efekt hladkej pokožky vydrží až po dobu jedného mesiaca. Najlepšie je vosk aplikovať na intímne partie, kde si ťahom nanesenia vosku lekárskou paličkou presne určujete želaný tvar vašich intímnych partií. Pokožka je tesne po ošetrení začervenaná, no na druhý deň nádherne hladká po dobu až jedného mesiaca. Nepotrebujete si robiť ani peeling, chĺpky nezarastajú, keď začnú opäť rásť. A po čase ich je stále menej a menej. Pre nás top spôsob odstránenia chĺpkov intímnych partií!